Вівторок, 19.03.2024, 08:56
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
До хитрощів досвідчених рибалок, яка дозволяє зробити так, щоб риба клювала частіше, а трофей, який цікавиться наживкою, крупніше, можна віднести застосування під час риболовлі способу "повільно потопаючої наживку".

У природних умовах, до яких звично більшість мешканців наших водойм, їх традиційна їжа занурюється у воду з поверхні, поступово опускаючись на дно.

Повільне опускання наживки на дно не лякає і не турбує обережну рибу, а навпаки, зацікавлює її невідомо звідки з'явившимся кормом. 

Щоб використовувати такий метод лову, необхідно вудлище оснащувати лісовий Ø 0,15 мм з гачком 5-го або 4-го номеру. Не варто побоюватися тонкої волосіні, так як сучасні волосіні з таким діаметром витримують досить серйозні навантаження. Поплавець для цього лову теж повинен бути невеликим, враховуючи те, що легка снасть меншою мірою насторожує рибу.

Вудку з повільно занурюється насадкою грузилом оснащувати не треба, наживка під власною вагою повинна опуститися на дно.
Після насадки приманки на гачок, вудку слід закинути на всю довжину ліси, розраховуючи так, щоб вона змогла витягнутися в пряму лінію саме в момент зіткнення поплавця з водою.


Закинувши приманку, уважно стежать за поплавцем. Саме в той момент, коли насадка занурюється, можливі поклевки риби, які видно по поведінці поплавця - потягнувся за насадкою або пішов у бік. У разі відсутності поклевки, треба почекати п'ять хвилин, давши приманці можливість полежати на дні, і повторити заброс.
Лов риби цим способом захоплюючий і спортивний, оскільки змушує рибалку бути весь час на чеку і активно діяти вудкою.

Погода
 
Форма входа