Вівторок, 19.03.2024, 07:40
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Рибалки з нетерпінням чекають першого льоду, першої зимової риболовлі та інтенсивно готуються до неї: перевіряють екіпіровку, аксесуари рибальські, снасті. По першому льоду непогано клює щука, судак, окунь, плотва і інша риба, зберігає взимку рухливість. Перший лід з'являється на озерах і ставках, з них і починається перша зимова рибалка.

Серед рибальських знарядь в арсеналі рибалки завжди присутні такі важливі і необхідні речі, як льодобур і пешня. Пешня, до речі, в наш час втрачає свою актуальність, зокрема, у початківців рибалок, все частіше замінюють пешню невеликим льодобуром. Дійсно, ринок надає нам непоганий вибір льодобурів, різних діаметрів і з якісними ножами, але ціни на них досить високі. Як би то не було, а льодобур необхідний - коли лід стає міцним і товстим, зробити  лунку в льоду може тільки він. А поки,  зручніше і практичнішим на риболовлі використовувати "стару добру" пешню!

Існують різні види пешней: списом, лопаткою, списом, шаблею і долотом. Найкращий варіант з них - пешня, заточена під долото. Роблячи лунку, вона не бризгае воду і рубає лід без великого шуму. Придбати пешню сьогодні проблематично, всі вони виготовляються вручну. Як же зробити пешню своїми руками?

По-перше, з чого виготовити ніж пешни? Він повинен бути достатньо важким і міцним, що необхідно для рубки льоду при пробиванні лунки. Для  ножа пешни, ідеально підійде старий і непотрібний  рашпіль або напильник великого розміру, бажано широкого профілю, що при експлуатації втратив свою робочу поверхню. Що прийшли в непридатність, вони стають непотрібними на заводах, ремонтно-майстерень і слюсарних, тому придбати їх не становить особливої праці.

Рашпіль затискається в слюсарних лещатах, в горизонтальному положенні. З одного його торця зрізується одностороння фаска, з допомогою кутової шліфувальної машини ("болгарки"), або ж за допомогою великого наждаку. Далі фаска ножа обробляється на наждаку з дрібним каменем і бруском. На інший торець рашпіля, приварюється зварюванням частина залізної труби довжиною 20-30 см, з діаметром 40 мм. У верхній частині трубки, отриманого ножа, просвердлюється отвір, під невеликий цвях або саморез, що буде фіксувати рукоять пешни.

Для  ручки пешни, підійде звичайний черешок, який застосовується у виготовленні лопати або вил. Держак вставляється в трубку ножа пешни і фіксується шурупом. У верхній частині черешка просвердлюється отвір, через який пропускається міцна мотузка та зв'язується, утворюючи форму кільця. Таке кільце служить в якості додаткового кріплення пешни до руці і необхідно, щоб уникнути випадкового падіння пешни з руки, що може призвести до втрати інструменту.

Пешня
Погода
 
Форма входа