Вівторок, 19.03.2024, 12:06
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
На карельських озерах окунів успішно ловлять на відкритій воді за допомогою спеціально обладнаній доріжки. Намотують на мотовильце 30 м волосіні Ø 0,4 мм, за допомогою ветлюжка до неї кріплять грузило-приманку, виготовлене з мідної пластини (товщина 2 мм, вага 50 г). Найчастіше фарбується у світло коричневий колір. У сонячну погоду краще використовувати грузило-приманку з матовими бічними поверхнями, а в похмуру - поверхні повинні бути відполіровані до блиску.

Вище на 10 м грузила-приманки ставлять додаткове грузило зі свинцю (довжина 30 мм, Ø 5 мм, вага:30 г). у ньому посередині за допомогою лобзика роблять проріз, куди заводять волосінь і міцно затискають плоскогубцями.
На 2-х метровому повідку Ø 0,18 мм до грузилу-приманці прив'язують сріблясту свинцеву мормишку з кільцем.

На відстані 5 см від неї встановлюють червону бусинку, фіксуються обмоткою з волосіні, над бусинкою - на короткому повідку гачок №7. нитки й вузли промащують вологостійким клеєм. На гачок можна насадити опариша, черевної окуневий плавничок, хробака, ручейника або штучного мотиля. Деколи непоганий результат виходить, якщо використовувати "бутерброд" з різних насадок.

На таку доріжку відмінно ловляться плотва і окуні вагою до 400 г. Іноді попадаються лящі і язь. У цій снасті є ще одна істотна перевага - вона не до вподоби набридливим ершам. Улов залежить від знання особливостей водойми, зокрема, його рельєфу.

Глибина, на якій можна ловити за допомогою окуневої доріжки, максимальна - 6 м, мінімальна - 3 м.
На максимальних глибинах човен повинен рухатися не більше 3 км/год, а на мінімальних - не менше 4 км/год.
При цьому, на великій глибині за кормою повинно бути не більше 20 м волосіні, а на малій - не більше 10 м.
Рибалка завжди повинен тримати напоготові підсак з довгою рукояткою.

Погода
 
Форма входа