Вівторок, 19.03.2024, 08:08
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Досвідчені рибалки починають доглядати гумові човни з настанням риболовного сезону.
Безсумнівно, цей вид водного транспорту спрощує рибну ловлю і розширює коло можливостей при пошуку риби. Наприклад, на човні можна заплисти в такі рибні місця, про які з берега можна тільки мріяти.

Перед сезоном щасливі власники цього гумового "коня" дістають його з гаражів і комор, але деякі зауважують, що човен знаходиться не в належному стані. Так що ж робити, щоб наш човен був новіший всіх нових і прослужив нам досить довго?

А ось декілька порад від досвідченого рибака: перше, звичайно, необхідно після використання видаляти бруд, водорості, риб'ячу луску та інші "водні сюрпризи" з днища човна. Далі видаляємо всю цю "нечисть" м'якою ганчіркою, вичищаючи її навіть з кутів і отвором між дном і бортом човни.

Але врахуйте: човен рекомендується промивати тільки холодною водою, так як "гумка" розрахована на контакт саме з нею. Допустимо використання засобів для миття посуду. Промивати човен можна як на березі, так і в домашніх умовах.
Після очищення човни він обов'язково повинен бути висушений. Не залишайте без уваги і кути човни, в яких вода випаровується набагато довше, ніж в інших місцях, внаслідок цього там можуть утворюватися гниття гуми.

Спускати і упаковувати човен потрібно акуратно: спочатку вона укладається на суху поверхню, потім спускається і складається (бажано не трамбувати її).


Рекомендована температура місця для зберігання човни - від 15 до 20 градусів тепла (відмінно підійдуть комора і оттапливаемая лоджія, але ніяк не сараї і не гаражі). Негативна температура погано впливає на гумотехнічні вироби.
Рекомендується кілька разів за зиму розкласти і зібрати човен.
Погода
 
Форма входа