Вівторок, 19.03.2024, 08:09
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Як вибрати серед безлічі крючков той єдиний

Подібно до більшості областей виробництва рибальських снастей, індустрія рибальських гачків являє собою быстроменяющуюся майданчик нещадної конкурентної боротьби. Результатом цього став нескінченний потік нових моделей і концепцій такою простою і зрозумілою на перший погляд речі, як гачок. Деякі з них - тьмяний одноденки, а деякі - даний влучення в десятку, здатну повністю змінити наше уявлення про риболовлю.
 Різноманітність неминуче породжує серйозну проблему вибору, з якою стикаються навіть найбільш досвідчені рибалки-професіонали. Ось чому журнал North American Fisherman опублікував цілий путівник по різних особливостей крючков, ознайомившись з якими ви зможете підібрати той єдиний і незамінний для вашого індивідуального стилю риболовлі гачок.
Насамперед, необхідно визначиться де, як і що ви збираєтеся ловити, а також як кожен аспект впливає на вибір цієї маленької, але дуже важливої снасті. Безумовно, ви самі прекрасно розберетеся в таких засадах, як розмір і міцність гачка, тому пропоную зупинитися на проблемі матеріалів, процесу виготовлення, покриття, форми і конструкції.
У загальному-те, ціна є непоганим індикатором якості товару, який ви купуєте. Дешеві "викидні" гачки виготовляються із сталі низької якості, тому розраховувати на їх міцність просто не доводиться - приготуйтеся до постійним поломок і скривлення. Навіть моделі "середнього класу", зроблені з стандартною дроту на їх фоні є величезним кроком вперед по всіх параметрах. Однак, по-справжньому надійними і першокласними вважаються гачки з углеводородистой сталі або сплаву ванадію. Звичайно, вони самі дорогі, але гарантія міцності, легкості, малий діаметр варті того, щоб трохи розщедритися.
Метод гарячого штампування підвищує надійність гачка на 20%, без збільшення у вазі. Так що якщо ви хочете придбати самий легкий і міцний примірник - це те, що потрібно. Зовні гачки, виготовлені за цією технологією, відрізняються плоским підставою і місцем вигину.
Гарна високотемпературна обробка також може збільшити міцність сталі на 30%.
Деякі виробники використовують при виготовленні крючков спеціальне покриття (Teflon, Xylan і nickel-Teflon), яке покращує penetration (проникнення), опір корозії і додає трохи кольору. Шари, що містять добавки чорного нікелю, бронзи, золота і цинку найбільш цінні, оскільки забезпечують особливу гладкість і довговічність.
Основні характеристики.

Відмінно підібраний гачок у вашому арсеналі неможливий без ретельного розгляду кожної частини його "анатомічної будови". Наприклад, що примітного може бути на вістрі? Існує кілька способів його обробки. Одні виробники просто надріжуть вістря, інші - спеціально заточують його механічно, або діють за допомогою кислот, які віддаляють задирки і шорсткості. Обидва методи мають свої переваги, однак, для виготовлення крючков з покриттям краща хімічна обробка, так як після неї практично не залишається подряпин, в яких може утворюватися іржа.
Форма вістря вже давно стала предметом жорсткої конкуренції серед виробників. Візьмемо для розгляду чотири види крючков зіркоподібною форми з декілька обрізаними вістря, які є для більшості рибалок "дуже дорогими". Такі сверхострые гачки дозволяють легко проникати і зачіпати рибу.
 Останнім часом приділяється більше уваги до вістря гачка у формі ножа(knife-edge) і голки(needle-edge). Перше вістрі нагадує форму піраміди, а вістря других - кінчик олівця. Виготовлення голкоподібних barbs часу займає приблизно на 2,5 години більше, але такі гачки зачіпають видобуток, що називається напевно.
Рибалки, нацеливающие на ловлю "м'яко-ртовых" (soft-mouthed) риб, таких, наприклад, як crappie, люблять ці гачки, так як вони спливають у рибу, роблячи ледь помітну дірку, і, як правило, у риб зірватися з такого гачка немає жодних шансів. А так звані "ножові" підійдуть більше при ловлі риби з потужним ротом (hard-mouthed).
Інша форма гачка - гачок з виступаючим вістрям (beak), який протикає швидше, ніж іглообразний, але міцніше зацепляет рибу. І остання, четверта форма гачка - з вістрям, зміщеним в іншу сторону (offset, reversed),який має властивість обертатися в потрібному напрямку, коли риба бере наживку. На цьому гачку також буде міцно триматися будь-яка наживка.

Зубці, вигини і інтервал між стрижнем гачка і вістрям.

Зубець і вигин гачка не менш важливі фактори у справі проникнення і утримання на гачку риби. З низьким профілем зубця гачок важче входить в жертву, але краще її утримує, особливо риб з потужним ротом. На гачки з високим профілем зубців, навпаки, краще ловити рибу з "м'яким" ротом. Зазвичай відхилення зубця від своєї осі становить від 30 до 45 градусів. При покупці обов'язково переконайтеся в тому, що зубець рівному і не дуже глибоко сточено по ширині.
 Крючкової вигин визначає, де вістрі буде розташовуватися в роті у риби. Якщо у вас закруглений гачок, то він зачепить рибу за кут рота. Якщо ви ловите гачком, виготовленим в Kahle style, то гачок зачепить її більш глибоко. Є й інші варіанти вигинів.
Інтервал гачка між вістрям і стрижнем також допомагає визначити, в якому місці гачок зачепить рибу, а за одне й покаже, яких розмірів наживка найбільш оптимальна. Широкий інтервал, на відміну від невеликого, дозволяє гачка далеко увійти всередину рота риби, він ідеальний для наживки великих розмірів. При лові малих риб підійдуть гачки з невеликим інтервалом.
Стрижні й вушка.
Особливу увагу слід приділити довжини стрижня гачка. Якщо він дуже довгий - ви тільки злякаєте рибу; якщо короткий - то кожен раз ви будете висмикувати вудку з гачком(-ами), в кращому разі, з пошарпаної наживкою. Варто відзначити, що добре тримають наживку невеликі гачки з трохи піднесеним зубцем і спрямованим до стрижня.
 Форми ушков, в залежності від типів крючков, бувають різні - від лопатовидных, круглих до дуже вузьких, як у голки, форм, але це є не головним проблемним питанням при виборі крючков. Тим не менш, будова ушков відіграють значну роль.
Вушка можуть бути прямими (не круглими) і, навпаки, annular, тобто піднятими вгору або загнутими вниз. Прямі вушка не заважають при насадці наживки. Кільцеподібні зручні при встановленні вузла, а їхні побратими - ті, які загнуті вниз, - допоможуть захистити від сповзання наживки з гачка.
Нові тенденції крючков.

Circle Hooks (Закруглені гачки). Відзначається підйом їх популярності серед великого кола річкових, озерних і морських рибалок. З першого погляду може здатися досить велика увігнутість цих крючков здатна створити диво, але це стосується тільки тих, хто не один рік ловить рибу цим гачком, інші запевняють, що, якщо ви не вмієте підсікати, "ловити" вам там нічого. Робиться це досить просто. Коли риба почне клювати, выждете час - нехай вона заковтне наживку подалі в рот. Потім ніжно візьміть вудку в руки і не занадто швидко починайте намотувати волосінь на котушку. Не подсекайте. Майже напевно гачок з наживкою вже в роті у риби. Цей нехитрий спосіб "подсекания" саме з допомогою закруглених крючков дуже подобається початківцям рибалкам.
Барвисті Hooks (Барвисті гачки). Був час, коли вибір барвистих (яскравих) крючков був досить обмежений. Сьогодні, якщо попросити подивитися у бувалих рибалок їх коробку з гачками, то можна дивуватися різноманітності і яскравістю фарб крючков. З таким набором вони готові не тільки до будь-яких погодних умов, але й до всіх побажань самої риби.
 Світ крючков різноманітний, і розібратися в ньому не так просто. Але, якщо ви початківець рибак або рибалка-любитель, думаю, цей матеріал зможе послужити вам як довідник в світ крюков. Він поповнить ваш арсенал знань про нові найгостріших гачках, і, може бути, ви знайдете той потрібний єдиний гачок, і ваші шанси на успіх значно зростуть.

Позначення крючков
Заточення
Cut Point - хімічна заточення. Cone cut - тригранна механічна заточення.

Needle Cone - нова технологія пресованой заточення. Fastgrip - гостріше з трьома борідками.

Матеріал

Vanadium - ванадієва високовуглецева сталь. Hi carbon - високовуглецева сталь.

Stainless steel - нержавіюча високовуглецева сталь. Сплав містить цинк, алюміній і хром.

Покриття
BK - чорне BK - блакитне BN - чорний нікель BZ - бронзове GO - золоте GO - нікелева NI - нержавіюча сталь

PS - червоне PS - олов`яне, червоне

Погода
 
Форма входа