Вівторок, 19.03.2024, 10:07
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Бистрянка дуже схожа на уклею. Вона має подовжене, сильно стисле з боків тіло, яке покрите дуже тонкою, легко спадаючої лускою. На відміну від уклеи у бистрянки є чорні точки зверху і знизу проривів бічній лінії, а також іноді і темна смужка по всьому тілу. Рот у бистрянки кінцевий, очі великі. Спина і верхня частина боків чорні із зеленуватим відтінком. Черево і нижня частина боків сріблясті. Хвостовій, спинний плавники сірі, решта - світлі з жовтуватими підставами.
Бистряка - стайна риба. Вона живе переважно в річках на швидкому течія. Часто зграйки бистрянки змішуються з зграйками уклеи. Однак на найшвидших ділянках річок присутня тільки бистрянка, звідки, за мабуть, вона і отримала свою назву. Взимку зграйки бистрянки скупчуються в затоках, спокійних заплавах, в місцях впадіння в них струмків і холодних джерел.
Бистрянка нереститися з середини травня до початку липня. Ікрометання порційне. Вперше нереститься риба у дворічному віці, коли досягає довжини близько 10 сантиметрів і вагою 10 грам. Довжина бистрянки не перевищує 15 сантиметрів.
Харчується переважно повітряними комахами, а також організмами товщі води - личинками жуков, комарів, та інших комах, рачками і водоростями.
Самої бистрянкой харчуються багато хижі риби - судак, щука, жерех, окунь.
Ця риба живе у водоймах як східної, так і середньої Європи. У гірських річках бистрянка є більш численною, ніж в рівнинних.
Ловля бистрянкі
Панірувальні сухарі, толокно,  житній хліб. Бистрянка, як і будь-яка інша голодна риба дуже любить принаду. У якості якої можна взяти використовувати панірувальні сухарі, а також толокно. Підгодовування насипають у мотильницу і занурюють у воду, потім розкривають. Мутна вода викликає у рибок інтерес, вони підпливають до неї і знаходять насадку. Підгодовуванням, як уже говорилося, може служити  хліб.

Поклевка быстрянки відбувається швидко, раптово, несподівано, тому її можна і прогавити, так що краще намагатися не відволікатися, стежити за поплавцем, волосінню. За що риба клюнула поплавець тремтить, гойдається.

Якщо він пішов у бік і потонув - підсікайте, але не сильно, у рибки слабкі губи, робіть це плавно акуратно. Якщо ловля бистрянки відбувається нахлистом, слідкуйте за мушкою і інший приманкою, плаваючою поверху. Якщо риба проковтне, що їй було запропоновано і лісочка натягнеться - відразу підсікайте, головне - не упустити момент. При достатній підготовки та гарною вправності, зловити багато риби не складно, і риболовля буде успішною. Вона клює дуже легко, але виловивши кілька десятків, краще спробувати перейти в інше місце.


На черв'яка вони теж клюють досить добре, але тоді вже частіше зриваються. При лові іншої риби, особливо в місцях, де бистрянок велика кількість, вони дуже заважають. Ще наживку у воду не закинув, вони вже тут як тут готові розірвати твою приманку і залишити без великого улову великої здобичі. При лові бистрянки на хробака, коли немає ще мух та інших комах, використовуйте дрібних рухомих черв'яків.
Бистрянка
Погода
 
Форма входа