Четвер, 25.04.2024, 17:47
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Минь любить холодну воду и проявляє свою активність вночі. У пошуках корму він нишпорить по всій водоймі. У європейських річках миня потрібно шукати близько ям, близько звалищ і брівок. Дуже швидке протягом минь не любить, він ходить в основному по узбіччю із середнім течією. На мілині миня можна зустріти тільки під час нересту. Налима можна зустріти рано ввечері на мілинах, він там любить полювати. Встановлені в такому місці жерлици майже стовідсотково приносять улов - миня масою 2-4кг. Більш великого миня потрібно шукати на свалах, це місця де обмілини переходять в русло річки, глибина в такому місці різко збільшується.

Перед Новим роком самки миня починають метати ікру на грунт на глибину 1-2м. Це продовжується до лютого. Після цього вони переселяються ближче до джерелам, ближче до свіжій воді. Миня можна ловити всю зиму вночі в саму морозну і непогожу погоду. О 5 ранку поклевки припиняються.


Як ловити миня взимку


В основному миня ловлять міцної зимової поплавчаною вудкою. Вудку слід міцно кріпити, оскільки минь легко може потягти вудку в лунку. Гачки на миня повинні бути великі №10-14, з довгим цевьем, такі гачки буде легше витягувати з риби. Лісочка втомлює міцна, здатна витримати як мінімум 3кг мертвого ваги. Можна використовувати і більш тонку волосінь, але при цьому від рибака потрібно дуже обережні підсікання і вываживание риби.

Миня можна ловити за допомогою блешні, але тільки коли клювання хороший. Для цього застосовують великі, світлі, добре помітні у воді блешні. Проводка повинна бути не швидка, з паузами більш 10с. Можна використовувати блешню з впаяним гачком або трійник, прикріплений до блесне за допомогою повідця. Гачок краще оснастити живцем.

Блешнею налимов починають ловити перед навесні. Блеснить миня цікаво. Потрібна правильна гра приманки. Світло-срібною блешнею спершу постукують по дну, залучають таким чином миня, після чого блешню кілька разів підсмикують і роблять паузу в нижній частині проведення біля самого дна. Потім потрібно зробити контрольну підсікання. Буває таке, що клювання миня зовсім невідчутний.


Ловля миня жерлицей


Жерлица для миня має просту і міцну конструкцію. Запас ліски на котушці повинен бути на 1м глибини водойми. Живець, чи мертва рибка на повідку довжиною 300мм. Гачок одинарний або якірець розміром №10-14 з довгим цевьем. Потрібно передбачити, щоб лісочка при спуску не дала піти миня у кріпи - коряжник або якісь гідроспоруди. За снастями потрібно уважно стежити, щоб за що риба клюнула можна було почати отримувати рибу дол того як вона піде в притулок.

Мині люблять джерела світла вночі і підходять до таких місць численними зграями. Рекомендується використовувати ліхтарик, спрямований в лунку. Ліхтарик не повинен бути дуже яскравим, для миня з його світлочутливістю досить блідого кола світла, в якому ходить живець.


Ловля миня на Поставуш


Відомий такий спосіб лову миня як Поставуша. Це найпростіше пристосування, воно нагадує жерлицю, той же запас волосіні, ті ж гачки, живець або мертва рибка і грузило. Палицю, до якої прив’язана лісочка, вмораживают в лід близько лунки. Грузило використовується для огрузки приманки в природний шар води. Плаваючих живців минь не бере, тому частіше застосовують мертву, але свіжу рибку.
Звичайним способом лову налимов на поставуш є установка на ніч або на весь сезон. Лунки відзначають гілками на випадок випадання снігу. Вранці замерзлі лунки свердлять знову трохи в стороні від волосіні, снасть дістають за допомогою спеціального дротового гачка. Лунки, які перевіряють кожен день, захищають від замерзання. Для цього на отвір кладуть спресований шар снігу і засипають його пухким снігом.

Лунки з поставушами, які перевіряють вранці або 2-3 рази в день, захищають від замерзання. Для цього на отвір кладуть платівку з спресованого снігу, а поверх неї насипають пухкий сніг. Іноді за допомогою поставуши ловлять вночі сидячи в наметі. Так як ужение на донну вудку або на поставушу може бути нудним, його суміщають з риби на мормишку або блешню в схил.


Ловля миня подпусками і подледниками


Миня ловлять подпусками і подледниками. Це донні снасті з повідцями, при середньому плині використовують довгі ланцюжки, при слабкому короткі.

На таку снасть насаживают шматки риби, хробаків, м'ясо устриць і т.д. Протягом зносить всі повідці вниз. Таку снасть зазвичай встановлюють на ніч.

Підгодовування миня взимку


Залучити миня можуть будь-які тварини продукти: відходи скотобойного виробництва, кишки і м'ясо битою птиці, бичача кров.


Насадки для лову миня взимку


У зимовий час минь жадібний до їжі і здатний вистачати і насадки, і приманки. При лові миня можна використовувати поснули живців, кишки птиці, шматки м'яса і інші наживки тваринного походження. Відмінні результати дає земляний черв'як. Якщо у вас є можливість обов'язково беріть з собою на риболовлю цю принаду.

Минь відмінно клює на м'ясо пічкура. Пескарю відрізають голову і кріплять його тулуб з хвостом на трійник. Страва номер один для миня є йорж. Аромат м'яса і крові приваблює миня з великої відстані.


Зимові приманки на миня


Минь воліє приманки срібною кольору з срібним дзвоном. Він чомусь любить звук удару частин блешні один про одного. Серед досвідчених рибалок поширена саморобна срібна блешня з великим запальним кільцем. При грі вона стукає про корпус приманки, і це діє на рибу абсолютно чарівно. Але цілком успішно працюють і блешні, які виготовлені з міді, латуні і навіть не дуже дзвінкою нержавіючої сталі.

Іноді миня ловлять на великі саморобні блешні, за формою нагадують конус, з гачком розміром не менш №10. Іноді до принади, крім одинарного гачка, на заводном колечку кріплять і трійник дещо меншого розміру. Тіло приманки полірують до блиску.


Виважуванна налима з під льоду


Клювання у миня не різкий, але сильний. Як всі нічні хижаки, минь підкрадається до насадки і, відчувши видобуток на наявність відстані, втягує її рухом зябер в свій дуже широкий рот. Рибак помічає це досить незначним зміщенням кивка. А при підсіканні виникає відчуття, що снасть зачепилася за водорості і йде крізь них насилу. Риба при цьому майже не рухається. М'ясистий рот миня дозволяє підсікти його дуже надійно. Хижак ковтає насадку вірно, у цьому легко переконатися на практиці коли доводиться обривати повідці з-за те, що не вдається на місці отримати гачок з пащі цієї риби.

Вываживание миня вимагає холоднокровності і несуетливости. Минь донна риба, вона добре вміє ховатися серед каменів і корчів. При найменшій небезпеки він намагався сховатися в нору. При лові на жерлицю минь часто йде в кріплення і дістати його стає неможливо. Перед риболовлею потрібно проміряти дно водойми глибиноміром, і переконатися, що навіть при повному стравливании волосіні видобуток не дотягнеться до водоростей, каміння та інших укриттів.
Погода
 
Форма входа