Вівторок, 19.03.2024, 13:41
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Кивок на зимову вудку своїми руками
Багато рибалок воліють робити кивки на зимові вудки своїми руками.Так не треба витрачатися в магазині і можна зробити їх велику кількість для різної тактики лову й для різної риби. Їх роблять з ніпеля, з металу, з лавсану, з інших полімерних матеріалів. Нижче хочу докладніше розглянути виготовлення кивка на зимову вудку своїми руками з лавсану. Такі хлистики відмінно грають, морозостійкі і довговічні.

Тут нам потрібно шматок лавсану, ножиці, дрібний наждачний папір і голка. Спочатку визначаємося з формою майбутнього кивка: його довжиною і шириною. На окуня гарні хлистики довжиною 4-5 см, на плотву 7-10 см, на ляща 10-13 см. По ширині кивки зазвичай роблять 2-3 мм. Малюємо на лавсані форму майбутнього хлистика і потім акуратно вирізаємо її ножицями. Краї слід обробити дрібним наждачним папером, щоб прибрати дрібні задирки. Для плітки і ляща залишають кивок прямокутної форми. На окуня його роблять конусним. Для цього по краях до кінчика сточують наждаковим папером лавсанову смужку.

Потім треба на ківку  зробити два отвори для волосіні. Одне робиться на відстані 5 мм від вільного краю. Даний отвір необхідно для виходу волосіні до мормишкі. Другій роблять на відстані 2 см від вільного краю, якщо кивок довжиною 4-5 см, 3-4 см якщо довжиною 7-10 см і 5-6 см якщо довжиною 11-13 см. Другий отвір необхідно для рівномірного розподілу навантаження на весь кивок.
Їх можна зробити просто проколовши голкою. Тоді краї отворів будуть гострими, що дозволить перетиратися волосіні. Кращим способом є нагрівати на вогні голку і розплавити лавсан в потрібних місцях. Тут оплавлені краї будуть покращувати ковзання волосіні через отвори. Діаметр отворів повинен бути таким, щоб лісочка могла вільно ковзати через них, тобто трохи більше діаметра використовуваної волосіні. Для того щоб отвори розташовувалися по центральній лінії кивка, попередньо необхідно лінійкою розмітити їх розташування. Пропаювати гарячої голкою бажано теж по лінійці.

На останньому етапі необхідно підігнати кивок під нашу вудку і мормишку. Це робиться досвідченим шляхом, граючи мормишкою в будинку  у ванній. Правильно підігнаний кивок змушує мормишку коливатися у воді ще деякий час після того, як ми його привели в рух і потім зупинилася. Для кращої видимості на льоду або снігу можна на кінчику кивка завдати смужки яскравою водостійкою фарбою.
Кивок на зимнюю удочку
Погода
 
Форма входа