Четвер, 28.03.2024, 15:52
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Зимова поплавочна вудка
Зимова поплавочна вудка сьогодні не так популярна у рибалок, як вудка з кивком і блешнею, але є частка людей, які все таки  її використовують. Вона використовується для лову білої риби: ляща, плотви. Суть роботи такої вудки полягає в наступному: поплавець знаходиться під водою на відстані 1-2 см від поверхні, що риба клюнула риба піднімає з дна приманку, тим самим, змушуючи поплавець спливати.
Така тактика лову на зимову поплавкову вудку дозволяє рибаку одночасно рибалити на 2-3 штуки. Така снасть складається з пружного міцного хлистика Довжина його може досягати 30-40 см. Вудлище оснащене короткою корковою або пластмасовою ручкою. Такий матеріал рукоятки перешкоджає швидкому замерзанню рук рибака. Котушка для зберігання волосіні повинна бути компактною, зручною і оснащена гальмом ходу. Для кріплення до волосіні хлистику використовується кембрик. Також він перешкоджає мимовільному сходу волосіні. До нижньої частини вудлища кріпляться ніжки, які дозволяють ставити снасть на лід і спостерігати за нею з боку. Це необхідно при лові кількома зимовими поплавочными снастями. Лісочка може застосовуватися більш товста, ніж при ловлі на блешню, так як наживка опускається на дно і частина волосіні також лягає на дно, що робить її непомітною для риби. Хоча для плітки більш товсту волосінь використовувати не рекомендується. На ляща підходить лісочка діаметром 0,1- 0,15 мм, а на плотву 0,08-0,1 мм. Поплавець може бути різної форми: конусний, овальний, циліндричний і т.д. Головне, щоб він був чуйним і добре видимим. Чуйність важлива при обережних поклевках плітки, а видимості при одночасній риболовлі на кілька зимових поплавочных вудок.

Іноді снасть оточують невеликим вантажем. Його кріплять на відстані 15-20 см від гачка. Це дозволяє добре приховати товсту лісочку в донному мулі при невеликій течії. Наживка опускається на дно і далі опускається вантаж, який трохи в бік зносить течія. Таким чином, виходить, що лісочка від гачка до вантажу занурюється в мул і її риба не бачить. Виходить, що пучок личинок лежить сам по собі.

Для підвищення мобільності при пошуку риби багато рибалок   встановлюють на вудилище додаткове мотовильце. Воно дозволяє швидко і без особливих проблем змотувати і розмотувати волосінь при переході з одного місця на інше.

Оснастка зимової поплавчаною вудкою може бути різною залежно від місця лову. У стоячій воді застосовується звичайна не важке оснащення, маленький легкий поплавець і може використовуватися кивок. На протязі таку снасть буде зносити і поплавець затягувати в лунку. Тут використовуються більш важкі грузило і поплавець. Ще можна застосувати такий варіант, що на кінець волосіні кріпиться важке грузило, а вище через 15-25 см прив'язується поводок з гачком. При сильному протязі вантаж буде тримати волосінь, а поводок зноситися течією. Тут застосовується важкий поплавець.
Зимова поплавочная вудка
Погода
 
Форма входа