Вівторок, 19.03.2024, 09:30
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Приманка - головна частина риболовної снасті. Спінінги, котушки, лісочка - все це дуже важливо, однак головне їх завдання найбільш простим і зручним способом доставити приманку у зону уваги хижака. Лише приманка входить в безпосередню взаємодію з рибою. Помилкою багатьох рибалок є недооцінка цього, здавалося б, очевидного факту. Багато сил, часу і грошей витрачається на вибір спінінгів, котушок і іншого, а приманки залишаються на потім, купуються "навмання".

Логічний ланцюг подій повинний являти собою наступне: знання умов лову на водоймі, вибір приманки, спінінга, котушки, волосіні. З першим найважче. Добре коли водоймище раніше було обстежене, є досвід лову. Хоча часто з-за зміни рівня води, температури, сезонності (наприклад: рання або пізня весна, осінь), ряду інших факторів досвід минулих років зводиться до нуля. Звідси висновок - треба бути готовим до всього. Як цього досягти? Величезні валізи і сумки з принадами - тяжкий хрест спінінгіста. Втішає лише те, що поплавочникам, кажуть, важче, адже у них ще і підгодівля. Купити спіннінгову  валізу з принадами, персонально відповідає вашим вимогам неможливо, та й навіщо. Вміст вашої "риболовної ємності" плід творчості, той випадок, коли сам процес вже радість.

На мій погляд, практично не існує риболовних приманок, які не працюють за визначенням. Виняток становить лише "явна халтура". Відрізнити її можна за копійчаною вартості і поганої якості головного елементу - гачка. З іншого боку не існує "супер" приманок. Розповіді про заповітні блесни, воблери і т.д. як правило, базуються на недостатнє знання оповідача про інші принади або способи лову.

"Заповітної" приманка стає лише тоді, коли умови лову на цю принаду збігаються з реальними умовами лову на даному водоймі в даний відрізок часу.

Блешні. В якості приманки блешні використовують при лові спінінгом, при стрімкому блеснении, при лові на доріжку. Виготовляють блешні зі сталі, латуні, срібла, пластмаси, свинцю, олова, а також з поєднання різних матеріалів.

За характером руху блешні підрозділяють на обертаючі і коливальні. Обертаючі блешня при поступальний рух у воді обертаються навколо осі, на якій монтуються їх деталі. Легкі обертаються блешні застосовують при лові в тихих, глибоких місцях. Для лову на швидкому течії, при глибині проводки 3 - 4 м. використовують важкі обертаючі  блешні.

Коливаються блешні, виконані у вигляді зігнутою пластини, при русі в воді коливаються з боку в бік.  При русі вони нагадують падаючу або граючу ослабла рибку. Колір блешні, її розфарбовування також впливають на уловистость: наприклад, в ясну погоду краще використовувати блешні з жовтої та червоної міді, а в похмуру - білого кольору (срібні, з нержавіючої сталі).

Блешні для стрімкого блеснения - це прямі або зігнуті металеві платівки з важкою головною частиною. Цей тип блешень забезпечує можливість імітації рухів пустуючих рибок. Зимові блешня роблять з міді, срібла, бронзи. Обважнення блешні здійснюють напайкою на внутрішній стороні блешні шару олова з потовщенням тіла блешні до місця припаювання гачка. Стрімких блеснением ловлять, головним чином окуня.

Воблери. Воблерами називаються всілякі об'ємні принади для лову спінінгом, що імітують різних рибок і потрапляють у воду дрібних гризунів. Сучасні конструкції воблерів беруть свій початок від дерев'яної рибки "Орено". Воблери розрізняють на дві великі групи - плаваючі і тонучі. Плаваючі в стан спокою - спливають на поверхню води, тонуть - занурюються у воду. На воблери ловлять в спокійній воді, на слабкому протязі і на глибині.

Твістери. На думку фахівців - рибалок. Гарною штучної приманкою для лову окуня, судака та інших хижаків, є твістер "Gurly Tail" (кривий хвіст). Це твістер, зроблений із спеціальної еластичної гуми у формі знаку питання, що використовується в поєднанні із блешнею. Випускають такі приманки різних розмірів і кольорів.

Мормишки. На мормишку ловлять головним чином взимку. Завзяті рибалки мають арсенали які налічують до 200 різних видів мормишок. Мормишки за розміром і вагою можуть відрізнятися в кілька разів. За формою мормишкі підрозділяються на граневі, конічні, краплеподібні, плоскоовальные, а також кульові. Щоб ловити на мормишку, необхідно знати, яка конструкція забезпечує ту або іншу гру". Наприклад, куляста мормишка, при рух вгору і вниз слабо погойдується і може залучити рибу при ворушіння її на дні. Риби на мормишку може бути освоєна з використанням власних прийомів, відпрацьовуються рибалками - аматорами. Звичайно, частота коливань і амплітуда мормишки повинна бути обрана у відповідність з активністю риби. Чим вище активність, тим більша частота рухів мормишки  потрібно для успішної лову. Також запам'ятайте глибину, на якій риба клює. Уловистость  залежить від величини, маси, їх кольору, гостроти і правильності постановки гачка. Взимку для лову окуня, плітки, ляща, використовують найменші мормишки, а при лові риби влітку застосовують середні й великі.
Приманки Твістери Блешни
Погода
 
Форма входа