Вівторок, 19.03.2024, 09:47
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Поплавочная вудка - є найпершою снастью  будь-якого початківця рибака. Це одна з найпростіших і поширених  видів лову риби. Поплавочная вудка включає в себе: вудилище, волосінь, поплавець, гачок і грузило.Применяється вона для лову риби в відносно недалеких місцях від рибалки. Дальність закидання наживки визначається довжиною вудилища. Цієї вудкою можна ловити більшість видів риб. З прогресом поплавочная вудка стала компактною, легкою, міцною - одним словом зручною для рибалки.

Основна частина поплавчаної  вудкі  - це вудлище. Воно застосовується для закидання наживки у воду, підсічки і виведення риби. Його виготовляється з легких, гнучких, пружних і міцних матеріалів. Вудилища бувають різної довжини - від декількох десятків сантиметрів до вісімнадцяти метрів. Довжину підбирають залежно від місця закидання наживки, але таким чином, щоб рибак міг легко звертатися ним. На вудилище встановлюватися пропускні кільця та обмотують. Існують різноманітні види котушок. Вони підбираються за вагою та балансують всю снасть. Своєю гнучкістю і пружністю вудлище оберігає від обриву волосіні при підсіканні або виведенні риби. Поплавочная вудка буває цільною і складовою. Останні більш поширені, так як зручні для зберігання і транспортування. Однак вудилище можна легко зламати, наступивши на нього або переїхавши.

Поплавочная вудка оснащується волосінню. Вона з'єднує всі частини риболовної снасті в одне ціле і несе більшу частину навантаження. Її виготовляють із синтетичних та капронових матеріалів. Лісочка повинна бути міцною, зберігаються в захищених від вологи і сонця місцях. В залежності від виду і розміру риб використовують волосінь різних діаметрів і кольору.

Оснастка поплавчаної вудки  не може обійтися без гачка. Він кріпиться на кінець волосіні. Гачок служить для насадки наживки і зачеплення риби. Вони різноманітні по товщині і ширині, довжині, також розрізняють одинарні, подвійні і потрійні. Гачки виготовляють із загартованої сталі. Для захисту від корозії їх оцинковують, нікелюють або лакують.

Для збільшення ваги  кінця волосіні, полегшення закидання і прискорення занурення наживки у воду використовують грузила. Грузила роблять зі свинцю, так як він має велику питому вагу і легкий в обробці.

Поплавочная вудка оснащується поплавцем. Звідси і назва народилася. Він кріпиться вище гачка і грузила на лісочку. Поплавець утримує гачок з наживкою на потрібної нам глибині і подає сигнал про що риба клюнула. Він повинен легко переміщатися по волосіні, бути добре помітним на воді, бути чутливим до дотиків риби і не намокати. Його виготовляють з легких матеріалів: пінопласту, полістиролу, пробки, великої пірїни. На сьогоднішній день існує десятки видів поплавців і кожен рибак підбирає його під свою тактику лову.

Оснастка поплавчаною вудкою також залежить від способу лову: літнього та зимового. Влітку ловлять з берега на протязі або в стоячій воді, з човна, а взимку - просвердленою в льоду лунці.
          Поплавочная вудка

Погода
 
Форма входа