Вівторок, 19.03.2024, 07:24
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 

Живе в чистій воді, воліє місця з помірним течією, обмілини із середнім часом, ділянки нижче перекатів, поблизу гирла струмків і річок, водної струменя, нижче гребель і мостів. Нереститься рано, відразу після нересту щуки - в південних районах у березні-квітні, у північних пізніше. Звичайний вага - 100-200 г но попадається и по 400 г. но рідко, наприкінці весни і на початку літа дотримується середньої глибини, а в спеку виходить на дрібні місця до берегів. Брати він починає з ранньої весни, раніше майже всіх риб. Снасті: легка вудка з лісовий 0,15-0,2 мм і з гачком № 3,5-5.

* Кращі насадки для лову: навесні - черв'як, мотиль; влітку - опарыш, ручейник, черв'як, коник, муха; восени - черв'як, мотиль.
* Прівада і прикорм: мотиль, рубление черв'яки, змішані з глиною, каша, парені зерна, висівки.
* Найкращий час для лову: незабаром після сходу сонця, близько полудня і перед заходом сонця.
* Початок інтенсивного клювання: з появою повітряних комах.

* Найбільш успішною вважається лов у проводку з човна або, в крайньому випадку, з берега. Техніка лову й насадки - як при лові плітки, різниця лише в тому, що Єлець ніколи не ловиться в проводку впол-води, і що насадка повинна плисти в 3-5 см від дна.

* Не менш цікава влітку ловля нахлистом на перекатах і дрібних місцях з плином - на кімнатну муху і дрібного коника. Краща ловля Єльця починається з кінця серпня; у цей час його ловлять на глибині 2-3 м. Обов'язково з їжею. Єлець досить обережний і швидко йде з "підозрілої" місця. Тому при лові з берега потрібна обережність: не стояти на увазі і не розмахувати вудлищем без потреби, не відтворювати звук при ходьбі. У тих місцях, де вода "рябить", Єлець менш обережний. Поклевка зазвичай рішуча і швидка.

* Ужение Єльцов, за словами знавців, незвичайно спортивно, азартно. Засекшийся на гачку великий Єлець відразу ж впадає в бік, намагаючись при цьому, щоб течія річки збільшило силу ривка. Потім слід серія протяжок-ударів, які через вудлище відчутно віддаються в руці. Іноді Єлець навіть вистрибує з води, пручаючись з рішучістю жертви, якої нема чого втрачати. І лише у самого берега або борту човна опір слабшає.


Залучити Єльцов до місця лову можна, засукавши приваду (парену пшеницю, панірувальні сухарі, перловку з толокном) в колобки з сирої, в'язкої глини. Їх роблять розміром з кулак або навіть трохи більше - щоб швидко опускалися на дно. Протягом буде поступово розмивати глину, і частинки корми та муть залучать Єльця. Ловлять їх на червоного гнойового хробака, опарыша або мотиля з дна або поблизу дна. Поплавець при цьому не тоне, а йде в бік. З підсічкою не можна зволікати. Шукати Єльцов потрібно тільки в річці на відкритих місцях з чистим і твердим дном. Ловля починається відразу після льодоходу, коли вода ще каламутна і несе з собою всяк сміття - особливо нижче перекатів, у вирі, де є підкруткою води, невеликі водоверті. Снасть потрібна тонка, витончена: повідець не товстіше 0,1 мм (влітку 0,15), гачок № 3-4, вудилище, оснащене котушкою і проводочными кільцями. Ловлять Єльцов і взимку, але рідко.


Елец
Погода
 
Форма входа