Вівторок, 19.03.2024, 06:37
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Зимова вудка з кивком і блешнею
Зимова вудка з кивком і блешнею є найпоширенішою і популярною снастью у рибалок, які захоплюються зимовою риболовлею. На таку вудку можна ловити практично будь-яку рибу і в будь-якій водоймі. Вона добре працює як в стоячій воді, так і на течії. На мормишку клюють, окунь, лящ, плотва, щука і т.д. Добре підібраний кивок змушує мормишку з великою частотою коливатися, що дуже провокує рибу на атаку. Давайте нижче розберемося, як працюе вудка з кивком і блешнею і як на неї ловити.

Сьогодні продається велика різноманітність зимових вудок, але обрана Вами повинна відповідати певними якостями. Вона повинна зручно лежати в руці і повинна бути проста в експлуатації, тому що руки у рибака одягнені в рукавиці та особливих маніпуляцій ними не зробиш. Незручною зимової вудкою можна заплутати і порвати всю волосінь. І ще якщо щось у ній зламається, то її простота конструкції дозволить легко її відремонтувати. Особливу увагу слід віднести до котушки. Вона повинна добре обертатися, надійно стопоритися, запобігати самовільний схід волосіні. Корпусу вудки і котушки повинні бути зроблені з міцного водостійкого і морозостійкого матеріалу. Ручка повинна бути без металевих частин, інакше можна відморозити руки. Зазвичай ручку роблять з пластмаси, пробки, пінопласту. Сама по собі вся снасть повинна бути легкою, інакше при грі блешнею буде сильно втомлюватися рука. Останнім часом найбільш широкого поширення у рибалок отримала зимова вудка каплеподібної форми. Її ще називають "балалайкою". Кивок обов'язково повинен бути гнучким, пружинистим, морозостійкий і не довгим.

Вся зимова снасть має бути збалансована, тобто правильно підібрані товщина волосіні, вага блешні і довжина кивка. Тут відповідно, чим важче блешня, тим товщі повинна бути лісочка і упругостей кивок. Тут потрібні періодичні похитування рукою з зимової вудкою, а кивок на залишкових пружних властивостей буде коливатися мормишку в паузах. Це збільшує шанси залучити рибу. Перед риболовлею необхідно вдома у ванній потренуватися і подивитися, як веде себе хлистик і блешня. Тільки коли досягнете оптимальних результатів у грі приманки можна з упевненістю збиратися на риболовлю. А на льоду дуже холодно і незручно переробляти снасть або її перенастроювати.

Кивок відповідає за реєстрацію поклевки. Його купують або роблять самі з ніпеля , з металу або з лавсану. На окуня хлистик повинен бути м'яким, пружинистим, 4-5 см в довжину. Такий кивок змушує мормишку з більшою частотою коливатися при меншою амплітудою. Це дратує окуня і він з жадібністю кидається на неї. Для плітки потрібна більш спокійна гра приманки і з великою амплітудою. Це досягається плавними погойдуваннями та більш довгим і жорстким кивком, ніж на окуня. Довжина хлистика може досягати 7-10 см. Він не має під вагою блешні прогинатися більше, ніж на 30-40 З від горизонталі і повинен згинатися в підстави його кріплення. Сюди підійдуть металеві кивки. На ляща використовують ще більш довгі та жорсткі хлистики. Його довжина становить 10-13 см. Краща частота коливань блешні без наживки в хвилину становить: на окуня - близько 300 коливань, на плотву - близько 200 коливань, на ляща - близько 150 коливань. При використанні блешні з наживкою (мотиль, опарыш і т.д.) частота коливань повинна бути нижче, близько 80-100 в хвилину.

Також важливим елементом зимової вудки є блешня. Вона являє собою маленький металеве тіло з впаяним в нього гачком. Кількість упаяних крючков може бути від одного до шести. Опис блешень можна прочитати тут. Оснащувати зимову вудку блешнею потрібно, щоб у воді цівку гачка перебувало під кутом 130-140 С0 по відношенню до волосіні. Це дозволяє краще грати мормишці  і краще підсікати рибу. При вертикальному розташуванні гачка (якщо він використовується один) збільшується кількість неподсіченной риби. Блешня просто вислизає у неї з рота.

Зимова вудка                   Зимова вудка
Погода
 
Форма входа