Вівторок, 19.03.2024, 06:01
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 

Плотва. Тіло плотви овальне, стисле з боків. Воно покрито щодо дрібної щільної лускою. Рот у неї кінцевий. Спинний плавник невеликий. Анальний плавник слабовиямчатий. Фарбування плотви мінливе - в одних водоймах вона яскраво пофарбовані, в інших - переважають тьмяні тони, що залежить від умов проживання. Її спина темно-зелена, бока блискуче-сріблясті, черевце майже біле. Спинний і хвостовій плавники зеленувато-сірі з червонуватим відтінком, грудні плавники прозорі, черевні і анальний - рожеві. Райдужна оболонка ока золотисто-жовта з червоним плямою. Плотва населяє найрізноманітніші водойми. В річках вона воліє триматися подалі від сильної течії - в заплавах, старіцах, затонах серед рідкісної водної рослинності. Хащ уникає. В озерах вона заселяє переважно мілководні ділянки, які добре прогріваються сонцем. Плотва уникає сильно заболочених ділянок озер і замулених водойм, у яких бувають замори, і немає в гірських ділянках річок.
Так само, як йорж і окунь, чисельна в наших водоймах. Але ловиться з-під льоду не скрізь і не постійно. В заплавних озерах, наприклад, клює тільки на перший  лід. У морозній зимі  з погіршенням кисневого режиму в цих водоймах активність плотви знижується настільки, що спіймати її можна лише випадково. А ось у водосховищах і в гирлових ділянках їх приток плотва непогано клює весь сезон закритою води. Шукати її там треба в тих же місцях, що й окуня: хіба  трохи глибше. В малих і середніх річках плотва взимку гуртуется в ярах під крутими берегами, що заросли деревами і чагарниками; у великих озерах - в глибоких закоряженных ямах.
Як тільки починається танення снігу, плотва йде з зимувальних ям і скупчується на мілинах, поросших рослинністю; в гирлах річок і річок, що впадають в основний водойма; на пологих прибережних ділянках озер. Відразу після розпадання льоду вона спрямовується на нерестовища.Оскільки ця риба любить триматися на тиховодді або на дуже слабкому течії, то ловлять її тільки легкими снастями - вудкою із блешнею і поплавчаною вудкою на глибині не більше 3-5 м. Волосінь для їх оснащення беруть не товстіше 0,18 мм, а гачки - № 2,5-3. Блешні - малі і середні, краще дробини світлих тонів.Вона  клює  на хробака, мотиля, ручейника, опарыша,  житній  хліб  і тісто.При ловлі  плотви бажано  підгодовування. Нею користуються точно так само, як при лові ляща, і готується вона з тих же компонентів.У середовищі вудильників плотва славиться "хитрой" рибою. А славу цю вона придбала умінням поцупити насадку, не зачепившись за гачок. Навіть досвідчені рибалки при ужении плотви роблять масу порожніх підсічок.Однак справа тут не в "хитрощі", а в особливостях плотви брати корм: перш ніж проковтнути яку-небудь крихту, вона пробує її на смак (дегустує). Підійшовши до принади, плотва на частку секунди доторкається до неї губами, і якщо наживка не сподобається, тут же відвертається від неї. Смачну потихеньку втягує в рот. Поплавець або кивок при цьому починає ворушіння і провокує удильщика на передчасну підсікання. В результаті хвостик черв'яка або мотиля дістається рибі, а рибалці - обглоданный гачок.Всі проблеми рішають: чутлива тонка снасть, акуратно надіта насадка і вміння удильщика визначити момент підсічки.Якщо ловлять на рухому блешню, поклевка плотви наголошується незначним порушенням ритму коливань кивка. У цей час потряхивание треба припинити і почекати, коли кивок сам прийде в рух - почне підніматися вгору або, навпаки, гнутися донизу. Ось тоді і повинна послідувати незначний підсікання.Терпіння рибалці, якщо він ловить поплавчаною вудкою, потрібно і при перших зрушення поплавця. Підсікати можна лише в той момент, коли поплавець починає безперервний рух, нехай навіть дуже слабке.Ловлять плотву зазвичай з дна. Але з наближенням весни вона може клювати і на пів-дна, і недалеко від поверхні льоду.Краще вона клює при невисокому темпі коливань блешні (100-150 в хвилину) з дуже малою амплітудою вібрації, коли блешня ледве ворушиться або трохи-чугь тремтить.

Позитивно впливають на клювання плотви відлига і снігопад. Якщо у лунці після 10 хвилин лову не буде поклевки, місце ужения слід змінити. На прикормленную лунку можна повернутися через 20-30 хвилин. У зоні лову доцільно підгодувати 2-3 лунки.З виважуванням спійманої плотви особливих турбот нема - вона майже не пручається, зробивши два-три слабких ривка, повисає на лісочку без руху. Тільки треба остерігатися, щоб відразу після підсічки вона не пішла у коряжник або зарості рослинності.При лові плотви на тварини насадки разом з нею іноді попадаються йорж, Єлець і окунь; хлібом і тістом можуть спокуситися білоглазка, краснопірка, підлящик, язь.
Плотва
Погода
 
Форма входа