Вівторок, 19.03.2024, 08:05
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 

Лин - неповороткий, флегматичний товстун, любить ховатися у водоростях. Це швидкоросла, велика і сильна риба, може досягати 6 кг ваги, але частіше ловиться вагою до 1-2 кг. Слиз, що покриває тіло ліня, має сильні бактерицидні властивості, які роблять його неїстівним для хижаків. Линки непридатні для лову на живця. Помічено, що хворі і поранені рибки намагаються потертися про линя своїми ранками.

Звичайні місця проживання - заплавні ями та стариці, тихі протоки, затоки, озера, ставки та водосховища з розвиненою водною рослинністю. У всіх водоймах займає тихі місця, зарослі суцільними водоростями. Любить зарості м'яких водоростей з великим шаром мулу на дні. Взагалі мул - це будинок линя, куди він ховається в негоду і в період небезпеки. Хвощі - теж місця його постійних відвідувань. Якщо уважно придивитися до былинкам хвощів, то можна помітити, як вони здригаються, а то і згинаються, показуючи тел самим присутність тут риби. Присутність ліня видають також і ланцюжка одинарних бульбашок, що піднімаються з дна. Значить, лінь порпається в мулі, видобуючи мотилів та інших личинок. Він завжди уникає прямих променів сонця. Ближче до осені і восени любить відвідувати зарості стрілолиста.

Нереститься пізно - з відцвітанням садів. Ікрометання порційне, триває майже місяць, збігаючись з трьома періодами: колошением жита, цвітінням пшениці і цвітінням льону. Під час нересту не харчується. Насичується різними дрібними водними комахами, їх личинками, черепашками, рачками, а також і рослинною їжею - різними водоростями. Линь може схопити і комаху, що впало на воду. Особливо добре він годується увечері і вночі. Дрібні лінії збираються невеликими зграйками, а великі тримаються поодинці в уподобаному місці. Лінь смачний, особливо в смаженому вигляді. Слиз та луску видаляти не слід - вони надають страві ласий смак, перетворюючись в желе при будь-якому приготуванні.

На незнайомому водоймі шукати линей треба серед тих м'яких водоростей, які помітно виступають з води і ростуть дуже густо. Особливо гарні зарості хвощів. Ловити його можна при глибині 1 м, хоча лінії бувають і на більш глибоких місцях. Лин дуже боїться шуму і особливо стуку, але не боїться човнів, якщо дотримуватися обережності і тишу. Ловля з човна може бути дуже успішною. Деякі рибалки спеціально готують місця лову, вирізаючи серед водоростей (зазвичай рдестов або хвоща) майданчик і доріжку - коридор до берега. Потім підгодовують ці місця свіжим сиром в суміші з кашами. У зв'язку з тим, що берега, біля яких мешкає лінь, зазвичай дуже топки, рибалки влаштовують підходи - гаті і сижі, замащивая драговина шаром стовбурів і гілок прибережних дерев.

Для лову линів необхідно потужне вудлище; леска 0,4-0,5 мм з повідцями 0,3-0,4 мм, обов'язково пофарбовані під колір водоростей, гачок № 6-9 з довгим цевьем і відігнутим жалом. Жало гачка завжди намагаються добре заховати в приманки. Ловлять зазвичай на дві-три поплавочные вудки з пір'яним або чутливим веретенообразным поплавцем. Але краще всього диво-поплавець. Приманка повинна трохи стосуватися дна, але не лежати на ньому, краще її підняти над дном на 1-2 см, але не більше. Промір і точне визначення глибини спуску приманки - найбільш важлива частина підготовки до лову. Причому, визначаючи глибину, не слід забувати про пухнастому мулі, здатному майже без опору пропустити грузило. Тому досвідчені рибалки роблять промір глибин, чіпляючи на гачок листок алюмінію або алюмінієву шайбу, іноді черешок чайної ложки. Якщо після підсічки лінь кинувся в мул (про що скажуть бульбашки газу, що вилітають на поверхню) або встиг зайти в водорості, його не можна тягнути напролом. Натягнувши злегка леску, треба почекати, коли він сам почне рухатися, і тоді його можна витягувати.

Звичайна принада - гнойовий черв'як, головна вимога - рухливість хробака. Можлива ловля на будь-якого міцного і рухомого хробака, бажано чіпляти по 2-3 червяка на крючек. Дуже хороша ловля на ракову шийку. Харчуватися линь зазвичай починає з світанком, але клювання у вас буде тільки тоді, коли він по своєму "розкладом" підійде до принади, спокійно і неквапливо обходячи цю ділянку. Великі лінії на деяких водоймах ловляться тільки вночі. До 10 годин лінь закінчує харчування і до вечора відпочиває. З 19-20 годин клювання поновлюється і триває до півночі. Клювання ліня не постійний, то він довго смокче приманку губами, то рішуче топить поплавець. Диво-поплавець дозволяє більш точно визначити момент підсічки. Іноді її можна провести і на підйомі поплавця, якщо він затримався. Застосування поплавця зі зворотним зв'язком дозволяє ловити на такі приманки, як опарыш, мотиль і шитик, що змушує відповідно заміняти гачки, користуючись більш дрібними, але подвійний міцності з коротким цевьем.

Особливо хороший клювання линка буває в тиху, теплу, похмуру погоду, навіть якщо накрапає дрібний дощ. Починається ловля линя задовго до нересту. Як тільки добре зазеленіє лугова трава, лінь виходить із зимової сплячки і починає брати на мотиля і хробака. На початку літа до появи водоростей лінь охоче відвідує дрібні місця біля самого берега, де вода краще прогрівається. На тіньовій стороні його в цей час шукати марно. Коли лише злегка починають підніматися водорості, ліня треба шукати серед них. Клювання ліня переривається на час нересту, що відповідає початку цвітіння шипшини. Поновлюється з розпалом сінокосіння і триває, поступово слабшаючи, до початку масового обпадання листя - в цей час лінь заривається глибоко в мул на зимівлю.


Що головне в лові линів? Безсонні ночі, терпіння, наполегливість, витримка, міцна вудка, легкий поплавець, фарбована леска, нажива на дні, віра в успіх, і бажана нагорода за рибальські праці...спіймати такого - це все одно, що в лотереї виграти автомобіль.
Лин
Погода
 
Форма входа