Вівторок, 19.03.2024, 05:40
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Календар рибалки - корисна і, навіть необхідна річ. Його повинен мати и весты кожен  рибалка . Календар не просто перетворить риболовлю в цікаве заняття, але зробить її набагато більш результативною. Він також допоможе визначити терміни відпусток, рибальських експедицій, короткострокових поїздок на риболовлю...
Січень

У січні риба під льодом снула, і клювати не хоче. На карася, наприклад, взимку йти марно - тільки втратите час. Однак можна пополювати на хижаків. Хороший клювання буде у дамб - тут скупчуються косяки. У січні можна вибирати водосховища, гирла річок і різні затони. У січні поохотьтесь на миня. У цей період у нього починається метання ікри, і зустрічається в річках, особливо чистих.
Ловіть йоржа, застосовуючи для цього зимовий вудлище або зимовий блеснение. На рибну ловлю в січні краще відправлятися, коли потеплішає - і Вам комфортніше, і риба клювати буде краще. Наприкінці січня рибу краще ловити на глибині, тепер вона перебирається саме сюди.

Лютий

У цьому місяці можна сміливо вирушати на ловлю миня, який зайнятий метанням ікри, і тому досить жвава порівняно з іншими. У лютому лід зазвичай досягає максимальної товщини. Тому зробити лунку непросте заняття. Ловлять в лютому і окуня - як на зимову вудку, так і на ін. Часто ловиться плотва. Ловіть на затонах, або у водосховищах. Якщо в лютому складається відлига - можете збиратися на рибну ловлю. У відлига хижаки шукають їжу. Окунь і ін. можуть клюнути на Вашу снасть або на живця. Взимку використовуйте блешню. До закінчення місяця риба оживає і переміщується до берега - там більше їжі. Також можна спробувати ловити в гирлах річок - там, найімовірніше, буде стояти риба.

Березень

У березні пожвавлення очікуйте тільки в середині місяця. На початку місяця клює так само, як і в лютому, і ловити необхідно такими ж методами. Але, починаючи з середини риба оживає і інтенсивно шукає їжу. Рыбачьте весь день. Клює окунь, у якого - жор у зв'язку зі швидким нерестом. Він клює на блешню. Можна пополювати на плітку, яка прокидається в кінці березня. На вудку йдуть краснопірка та ін. З наживок підійде черв'як, опарыш. Поступово з'являється судак. Він клює на блешні, частіше беруть великі - на них йде також голавль.

Квітень

У квітні тануть залишки льоду. Зберігся на водоймах лід дуже небезпечно, тому дотримуйтесь заходів безпеки, чи не промислу один принаймні один. Риба оживає остаточно, і клює як на живця, так і на інші пристрої. Вываживают миня. Його нерест вже закінчився, і він набирає вагу. Але щука і інші хижаки ще не трапляються. Ловиться тільки окунь. У цьому місяці прісноводні мешканці нерестяться. Риба практично не бере ніякі приманки. Проте після нересту риба набирає вагу, і її легко можна ловити на вудку, або на спінінг. Ловлять на хробака, і на інших комах. Повагою користується ручейник, або мотиль. Рибалити непогано на доріжку. Також в останній частині місяця клюють карась і йорж.

Травень

У травні встановлюється тепла температура. Клювання стабілізується. Тепер можна рибалити на донку. Клюють головень та ін. подібні риби. Спробуйте рибалити на доріжку. Як принада, підходить ручейник і інші комахи. Хижаки - щуки та ін., зараз знаходяться біля берега, в траві - там почнуть народжуватися мальки. Щука ведеться на спінінг і на жерлицы. Минь практично зникає, зате з'являються сом, лінь. У цей час рибалять на хруща. Краще рибалити на нього в місцях з плином, пустивши жука з поверхні води. Найчастіше на нього потрапляє язь. За допомогою нахлисту можна відправитися на жереха. Наприкінці травня їжі для риб дуже багато, тому рибу необхідно підгодовувати, і використовувати зерна.

Червень

У цьому місяці вода стає теплою, і їжі для риб, рачків з'являється в достатку. У першій частині місяця рибалять на мотиля - його вживають карась, лінь. Ви можете збирати бабок, мух - вони внесуть різноманітність до Ваше захоплення, так як риба починає перебирати приманки. Спробуйте рибалити на тісто. Але зараз, якщо вона є, можна рибалити 24 години на добу. Рибалити можна всіма існуючими варіантами - на хижаків - з спінінгом, на інших риб - відповідні снасті. Зверніться до використання живця. Рибалять на вудки, використовуючи частини раку, у якого зараз починається період ліньки, і він стає вразливим.

Липень

У цьому місяці зазвичай стоїть дуже тепла погода. У спеку клювання можете навіть не чекати. У липні ловиться успішніше на світанку, або ввечері. Часто трапляється нічний жор. Якщо попався прохолодний день, багато хмар чи йде дощ - ідіть на риболовлю. Хижак перемістився на глибину, або на перекати. Окунь буде плавати на середині, в кущах. Карась - на мілководді, і йде на звичайну вудку. Він невибагливий і бере каші та іншу невибагливу їжу. У водоймах з плином рибалять карпа. Він йде на черв'яка. Якщо вгадати місце, де стоять карпи, клювати вони будуть тривалий термін.

Серпень

У цьому місяці знижується температура та води і повітря. Поступово холоднішає. З пониженням температури автоматично посилюється клювання. Окунь переміщається на мілководді, його рибалять з катери, човни, на спінінг, з використанням блешні або твістер, а також на хробаків. Добре клює плотва, яка відходить трохи на глибину. Йде лящ, особливо на черв'яка. Карась майже перестає клювати. Зараз дуже добре ловити сома, використовуючи донні вудки. Ловити можна і в вирах, і на дрібних місцях. Добре сом ловиться також вночі. У серпні також добре ловити щуку і жереха на спінінг. Можна використовувати жерлицы або ловити на доріжку.

Вересень

У цьому місяці відбувається зниження температури повітря. Якщо вересень видався теплим, то можна цілком спокійно ловити літніми способами. Однак якщо починається похолодання, то риба, практично вся, йде на глибину. Ловити у вересні краще, використовуючи човен, міст або інші пристосування, які дозволять Вам закидати наживку на глибокі місця. Щуку і окуня зараз можна ловити на блешню і на живця. Окунь також добре бере хробака. Жереха можна зловити лише на живця - інші види наживок його не приваблюють. Лящ, сом і язь зараз практично не ловляться. Тому виходити на їх ловлю безглуздо і марно. Ловляться у вересні плотва, можна зловити на хробака Єльця. Також можна ловити йоржа, і таку рибу як піскар. На маленьких жаб йде минь.

Жовтень
У жовтні температура повітря ще більше знижується. Наприкінці жовтня можливий лід. Риба знаходиться тільки на глибоких місцях. Однак якщо вирушити на риболовлю на човні, Ви залишитеся задоволені уловом. Зараз дуже добре клюють хижі риби, особливо щука, окунь. Вони йдуть практично на будь-яку приманку для хижої риби. Також добре клює судак. Починається Заново клювання у миня. Його треба ловити ночами, використовуючи як наживка жабу або м'ясо риби. Сом також ловиться на донні вудки, проте можна спробувати і інші способи лову сома. Можна відправитися на ловлю Єльця з поплавчаною вудкою. У цьому місяці найкраще проходить рибалка на невеликих озерах, а також тихих річках. Дуже вітаються рибалками лісові озера.

Листопад

У листопаді температура повітря часто є мінусовій. Риби, які люблять тепло, вже впадають у сплячку. Зараз ще клює минь, а також головень. Для цього використовуються донні вудки, а в якості приманки - жаби. На річках з швидкою течією можна ловити щуку, окуня, а також плотву. На перекатах ловиться подуст. Зараз починає клювати чехоня. Вона йде на хробаків. Добре ловляться хижаки, коли з'являється перший лід. Активізується щука, окунь, судак. Добре беруть густера і йорж. Зараз ловити вже потрібно, використовуючи зимові снасті. Перший лід дуже небезпечний. Не ходіть на риболовлю самостійно. Якщо Ви бачите, що лід ще дуже тонкий, не випробовуйте долю, краще выберитесь на риболовлю в інший день.

Грудень

У грудні всі риби, яким необхідно тепло, впадають у сплячку. Їжі стає дуже мало, і тому, що залишилася риба зараз добре клює. Постійно клюють хижі риби, рідше мирні. У цей час ловлять зазвичай з льоду. Добре ловиться минь - використовуйте живця або хробака. Також можна ловити на блешню. Окунь стоїть на глибині, і клює на ручейника або хробака. Зараз добре клює плотва - для неї необхідно використовувати поплавкову зимову вудку. У ляща зараз слабшає клювання. Добре ловиться головень, однак ця риба дуже обережна. В галасливих місцях Ви її не знайдете.У грудні також можна зловити великих йоржів. На блешню ловляться судак і щука. Судака необхідно шукати на глибоких місцях і в вирах. Щука тримається також на глибині, в основному в гирлах річок.



Погода
 
Форма входа