Вівторок, 19.03.2024, 12:38
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Поширення Синця обмежена. У Європі він зустрічається від низу Рейну до Неви включно, є в південних районах Швеції і Фінляндії, а також в річках басейнів Чорного, Азовського і Каспійського морів (на Кавказі відсутній). Риба родини коропових. Довжина 25-30 см, зрідка до 45 см, маса 200-400 р, іноді до 800 г. Дані про рекордного синця дуже мізерні. Найбільшим представником цього виду, вага якого був офіційно зафіксована, був синец вагою 0,866 кг спійманий 1996 р.Зовні нагадує ляща, відрізняючись більш витягнутим і сильно сплющеним тілом. Рот кінцевий, загострений, злегка звернений догори, з вершиною на рівні верхнього краю ока. Загальна фарбування синця темно-срібляста.
 Синец - річкова риба, але зустрічається і у проточних озерах, розташованих в руслі річок, а також у водосховищах річкового типу. Дотримується місць з тихою  течією, більш поширений в низинах і в гирлах; у верхів'я і дрібні притоки, на відміну від ляща, не заходить. Тримається синець  зграями, які влітку розпадаються , а восени ці риби знову збираються і залягають на зимувальні ями в більш глибоких місцях річки. Після розливу водойм синці виходять на заливні заплавні луки, але зі спадом води залишають їх.
 Нерест одноразовий, починається наприкінці квітня - на початку травня при температурі води 11 -13 °С. Нерестовищем служать, ділянки залитої заплави з купинами і осокою.
Синець відноситься до риб з середнім темпом росту - в 4 роки синец досягає довжини 24 см і маси 230 г, у 6 років - 31 см і 440 р. Тривалість життя синця в наших водоймах досягає 17 років.
Синец, на відміну від інших представників роду лящів, відноситься до планктонофагам, тому їх життєві простору у водоймах різні і вони не заважають один одному.
 Дорослі особини споживають зоопланктон, головним чином,  ракоподібних - босмий і дафна.


Клювання синца не різке, але досить сильне.Досвідчені рибалки можуть по поведінці риби визначити напрямок руху зграї. Синець, потрапивши на гачок, при несильній потяжкі рибалки перше робить рух слідом за родичами.
Харчування, насадки і час лову синця.

Синець риби стайні, вважає за краще жити в основному тільки в річках. Тримається він на тихих глибоководних частинах водойми. У ранкові та вечірні години виходить годуватися ближче до берега на глибоководні коси від 1 до 4 м, тихі глибокі плеса, порослі біля берега м'якою водною рослинністю, берегові вимоїни нижче протока і заток, перекати з глинисто і глинисто піщаним дном. У вигляді насадки використовують хробака, мотиля, опариша, личинки, лялечки, комах і тісто, кашу з різними видами ароматних добавок.

Навесні з приходом талих вод синец великими зграями починає підніматися вгору за течією у пошуках місць для нересту. В даний момент веде рухливий спосіб життя і активно годується. Нереститься в квітні на мілководних дільницях у затоках,  затонах. Після нересту активно годується, поповнюючи свої витрачені сили під час нересту.

Влітку в жарку погоду вранці і увечері підходить ближче до берега, вдень пливе на глибину і тримається на уступах і перекатах.

Восени з похолоданням води синець збивається у великі зграї, та деяка частина його знову піднімається в Волгу, але вже на зимівлю. Тримається він вже постійно на глибині, тільки в відлиги виходить на мілководді.
Взимку стоїть на глибоких ямах з повільним течією. Зі зміною погоди бродить по всій  водоймі.

Снасть на синця.


Ловлять синця з використанням поплавчаною вудкою. Вудка підбирається довжиною 4-6 м з основною волосінню 0.17-0.25 мм, з повідцем 0.15-0.17 мм і гачок в'яжемо № 3-5. При лові синця насадка повинна знаходиться на відстані 5-10 см від дна.

Синець
Погода
 
Форма входа