Вівторок, 19.03.2024, 06:02
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Рибальські котушки. Види котушок
Сьогодні практично будь-яка рибальська снасть не обходиться без котушки. Вона відіграє велику роль при лові риби, тому рибалки приділяють їй особливу увагу. Адже тільки правильно підібрана котушка до відповідної риболовної снасті полегшує і робить більш комфортну рибну ловлю.
Існує два різновиди рибальських котушок: інерційні і безінерційні.

До першого типу відносяться нахлостовые, проводочные, мультиплікатори, інерційні котушки спиннінгові. Тут лісочка намотується і розмотується з барабана при його обертання. Інерційні котушки спрощеної конструкції не призначені для закидів легких  приманок (воблерів і т.д.). Однак простота конструкції робить їх більш зручними і дешевими. Вдосконаленою моделлю цього типу є мультипликаторна котушка. Вона на відміну від простих укладає волосінь виток до витка і такею котушкою можна вже керувати легкими принадами. Ще мультипликаторные мають регульований фрикційний гальмо.

Більше поширення у рибалок отримали безінерційні котушки. Вони відрізняються від інерційних складністю конструкції і більш високою ціною. Відмінність у конструкції полягає в тому, що лісочка намотується на нерухому шпулю з допомогою лескоукладчака, який обертається навколо цієї шпулі.
Деякі рибалки називають їх котушками з нерухомою шпулею. У таких котушок Є багато переваг перед інерційними: зручність в обігу, здатність закидання приманки на далекі відстані, виключення сплутування ліски  "бороди".

Безінерційні котушки діляться ще на три типи: відкриті, напівзакриті і закриті. Широке застосування отримав перший тип, так як у інших зменшується дальність закидання легкої приманки. До недоліків цього типу можна віднести їх ціну. Вона на порядок вище інерційних. Існують, звичайно та дешеві моделі, але якість залишає бажати кращого. Не можна зробити гарну річ за малі гроші. Другим недоліком є закручування волосіні. Це відбувається, тому що лісочка при кидку сходить зі шпулі і намотується на її барабан при обертанні рукоятки в різних площинах.

Через складності конструкції безинерционных котушок при покупці варто звертати на її характеристики: передаточне число, кількість підшипників, довжина і діаметр шпулі і т.д. Потрібно знати рибалці ці характеристики, щоб підібрати котушку під свої вимоги.
Характеристики безинерционных котушок

1.Передаточне число і потужність котушки.
 Потужність котушки залежить від передаточного числа. Чим менше число, тим могутніше котушка. Передаточне число - це відношення кількості обертів лесоукладчика  до числа обертів рукоятки. Воно позначається так 6:1, тобто за один оборот ручки лесоукладыватель здійснить шість обертів. Це відношення може бути різний. Залишається тільки вирішити, який потужності потрібна котушка і дивитися на передаточне число.

2,Довжина шпулі.
Чим довше шпуля і менше глибина укладання волосіні, тим далі робляться кидки приманок.

3,Діаметр шпулі.
Чим більше діаметр шпулі, тим далі робляться кидки. Це пов'язано з тим, що потрібно зльоту меншої кількості витків волосіні для певної дистанції.

4,Кількість підшипників.
 Чим більше підшипників, тим якісніше котушка. Це пов'язано з тим, що виходить більш рівномірне навантаження на обертаючі вузли котушки. Хоча зустрічаються котушки гіршої якості, але з великою кількістю підшипників. Це пов'язано з якістю виготовлення і матеріалу деталей. Краще варто вибирати моделі зарекомендованих фірм, які спеціалізуються на виробництві рибальських товарів.

5,Фрикційне гальмо.
 Воно дозволяє провертатися шпулі при впливі зусиль, яке додається на лісочку. Це допомагає уникнути обривів при ривках протиставляючими риби. Якісне  фрикційне  гальмо плавно спускає волосінь, без ривків. Регулюючи цей механізм, ми можемо посилювати або послаблювати затиск шпулі. Таким чином, ми можемо працювати з лісками різних діаметрів однією котушкою.

6,Розташування фрикційного гальма.
Цей механізм може розташовуватися спереду або ззаду котушки. Вибір слід робити на зручності конкретної людини. Як Вам зручно таку котушку і вибирайте. Хоча котушки з переднім фрикціоном вважаються надійнішими, але більшість беруть із заднім.

7,Миттєвий стопор зворотного ходу.
 Цей механізм необхідний при лові донними снастями. Він дозволяє чітко налаштувати кидок. При присутності люфту це зробити буде важкувато. Таким чином, чим менше люфт, тим краще котушка.

8,Механізм захисту від самосброса дужки лесоукладчика.
 Цим механізмом забезпечені не всі котушки. Він корисний при донної і щогловий ловлі. Цей механізм дозволяє закидати важкі приманки, годівниці і т.д.
9,Ролик лусоукладчика.
Якісні котушки мають конічний ролик з твердим покриттям на підшипнику. Він згладжує перекручування волосіні - один з недоліків безинерционных котушок.
  
     Щука
Погода
 
Форма входа