Вівторок, 19.03.2024, 07:31
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Риболовний поплавець своїми руками
Поплавець - це невід'ємна частина багатьох рибальських снастей. Він повинен бути добре видимий на воді, не намокати, чутливим, чітко реагувати на поклевки. Сьогодні рибальські поплавці можна купити в будь-якому рибальському магазині. Їх існує сотні або навіть десятки тисяч видів. Однак багато рибалок воліють робити поплавці своїми руками. Якісно зроблений поплавець своїми руками задовольняє всім вимогам рибака, тому що він робить для себе і для конкретного виду риби. Їх можна зробити велику кількість для кожного конкретного місця лову, для кожної тактики лову, для кожної  види риби, для кожної снасті.

Виготовлення риболовного поплавця своїми руками особливих навичок, спеціального інструменту, важкодоступних матеріалів не треба. Зазвичай поплавці роблять з пінопласту, пробки, пір'я. Давайте нижче разом розглянемо, як можна зробити рибальський поплавець своїми руками.

Легкий і хороший поплавець можна зробити з міцного пінопласту. Його форму вирізують канцелярським ножем або ножівкою. За формою можна зробити від маленького пузатого до тонкого і довгого, зважаючи, що Вам треба. Потім поплавець треба відшліфувати дрібним наждаковим папером. Необхідно намагатися, щоб якщо дивитися на нього зверху, то було б видно рівні круги. У верхній частині робимо виїмку і приклеюємо туди пряму частина пташиного пера або конусну циліндричну паличку. Для цього можна використовувати будь-який супер клей або клей "Момент". Далі в нижній частині робимо тонку невелику виямку і вставляємо туди петельку від дроту. Цю петельку теж приклеюємо. Можна вставити туди вушко з цевьєм без жала від гачка. У вушко впаїваєм  вісімку з дроту діаметром 0,2–0,3 мм. Потім верхню частину поплавця зафарбовуємо водостійкою червоного, жовтого або білою фарбою, щоб його було краще видно на поверхні води.

Із пробки рибальський поплавець своїми руками робиться аналогічно, як і з пінопласту. Вирізається ножем, шліфується наждаковим папером. Так як в пробці можуть бути порожні круглі порожнини, то поверхня треба зашпаклювати водотривкій замазкою. Після шпаклівки поплавець ще необхідно відшліфувати. Перед фарбуванням поверхню  бажано обробити оліфою. Фарбуємо також яскравим кольором зверху, а блакитним або кольором схожим на  воду, нижню частину.

Найпростіший поплавець своїми руками роблять з пера. Для великих розмірів використовують гусяче перо, а для маленьких підійдуть пір'я інших птахів. Спочатку необхідно з пера зняти пух. Потрібно намагатися верхню плівку залишити цілою, щоб не порушувати водонепроникність пера. Пух зрізуємо ножицями, а решту вершинки шліфуємо наждаковим папером. Потім найтоншу частина зрізуємо навскоси. Отриманий таким чином язичок, загинаємо петелькою, в яку вставляємо кільце з дроту. Потім язичок притискаємо до стрижня, обмотуємо тонкою ниткою і покриваємо лаком. У самому кінці поплавок фарбуємо. Верхню частину в яскравий колір (червоний або жовтий). Якщо лісочку треба ще і прикріпити до верхньої частини поплавця, то на перо зверху надягаємо гумове кільце або кембрик.
Погода
 
Форма входа