Вівторок, 19.03.2024, 13:15
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Білоглазка (Відома в Україні як Клепець)- риба швидка і обережна, тому снасть повинна бути максимально чутливою, а наживка міцно триматися на гачку.
При виведенні білоглазкі не надає наполегливої опору, але слід враховувати, що у неї слабкі губи. Тому підсічену рибу треба виводити плавно, без різких ривків і бажано не піднімати над поверхнею води.
Колір білоглазок срібний, спинка темна, плавники сірі з більш темними краями. Нижня частина  хвостового плавця помітно довша верхній. Очі великі, сріблясті. Дуже довгий анальний плавник білоглазок робить  схожох на синця, в такому разі відмінною рисою є роздуте тупе рило більша луска.

Білогзака воліє глибокі ділянки річки, в гирлах великих річок утворює напівпрохідні форми, що виходять для живлення в акваторії прилеглих морів, але, на відміну від ляща, більш прив'язана до прісної води. Живе невеликими зграями, які до осені концентруються в більш великі і йдуть вниз за течією, де на глибоких ямах залягають на зимівлю. Ранньою весною зграї знову піднімаються вгору по річці, до нерестовищ. Після нересту великі зграї знову розпадаються на більш дрібні і поступово скочуються вниз по річці. На нижніх ділянках Дніпра   ловиться протягом всього літа.

Статевої зрілості самці досягають в 4 роки, при довжині тіла близько 16-20 см і масі 80-130 р, самки - у 5 років при довжині тіла 18-22 см і масі 100-200 г. Нерест одноразовий, зазвичай відбувається у другій половині квітня, при температурі води 11-12°С. Нерестяться в руслі річок на перекатах з швидкою течією.

Окремі екземпляри білоглазок досягають 35 см довжини і 1кг. маси. Звичайними в уловах бувають особини довжиною до 25 см і вагою близько 300-400 г. Темп зростання білоглазки в перші роки життя досить високий, лінійний приріст становить 5-5,5 см, але вже з 5-го року помітно знижується. Маса в 3-літньому віці - близько 65 г, 4-літньому - 150 г, у 5-річному - вже понад 250 р.

Харчуються білоглазки головним чином личинками хирономид та іншими донними організмами, молодь - планктонними ракоподібними. Дорослі в значних кількостях поїдають дрібних молюсків, а також корми рослинного походження.


Промислове значення білоочки невелика. Промислової статистикою враховуються улови разом з синцом або іншими рибами, за останні 15 років улови різко скорочуються. Так як білоглазка є серйозним конкурентом у харчуванні з   лящем, збільшення його чисельності в наших водоймах небажано.
Білоглазка
Погода
 
Форма входа