Вівторок, 19.03.2024, 08:54
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Зверніть увагу: у статті в принципі не приймаються до уваги нерестові заборони та інші обмеження на рибну ловлю. Це пов'язано в першу чергу з тим, що в різних країнах і навіть у різних регіонах ці заборони мають різні терміни дії.

Голавль. Березневий голавль - непроста риба. У першій половині березня він трохи кормиться, піднімаючись вгору за течією, однак ловити його в цей час просто незручно. На блешні березневий голавль не реагує, а для донної снасті ще рано. У другій половині місяця голавль зазвичай нереститься і просто не працює. Саме тому піймання головеня в березні - справа рідкісна і багато в чому випадкова.

Плотва. Протягом усього березня плотва дуже непогано ловиться на тваринні приманки. Поки на водоймі тримається лід, її ловлять класичним зимовим способом - з тією лише різницею, що шукати плотву в цей час слід не в ямах, а на ділянках з теплою водою. Після того, як лід зникне, ловити плотву можна звичайної поплавчаною вудкою або донної  - разом з густерой, подлещиком та іншої білою рибою.

Густера. Якщо лід тримається до середини березня (в основному на півночі Середньої смуги і в північних регіонах), густеру можна з успіхом ловити з льоду кивковой вудкою. Шукати її слід на кордоні теплої та холодної води, недалеко від місця впадіння струмків і в інших місцях, де температура води трохи вище, а корма трохи більше. Якщо ж льоду на річці вже немає, густеру можна (хоча і не дуже цікаво) пробувати ловити поплавчаною вудкою переважно на тваринні приманки. Годується вона не те щоб дуже активно, але порівняно з морозними лютневими днями непогано.

Єлець. Подібно густере Єлець в першій половині березня готується до нересту, а в другій - нереститься. До початку нересту він іноді трапляється при лові інший білої риби - або з льоду на кивковую снасть, або, при чистій воді, з берега на поплавкову вудку. Другий спосіб лову актуальне в тому випадку, якщо весна починається рано, і лід сходить вже в перших числах.

Лящ. Лящ зберігає активність протягом всієї зими, однак у березні ця активність зростає багаторазово. У цей час лящ годується на прибережних краю, в затоках і на щодо мілководних плоских ділянках-столах, у коряжнике і ділянках підтопленого лісу. Особливо добре ловиться він в тих місцях, де струмінь води підмиває берег - правда, і ловити там вельми непросто.

Весняна ловля ляща з льоду нічим не відрізняється від зимової - різниця полягає лише в тому, що шанси опинитися у воді на порядок вище. По чистій воді ляща можна успішно ловити фідером і звичайної донкою, використовуючи тварини приманки.


Погода
 
Форма входа