Вівторок, 19.03.2024, 12:08
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 

Піскар.

Велика риба на гачку - мрія кожного рибалки. Але велику рибу не всякий зловить, тим більше хлопчисько, вперше взяв вудку. А літо? Адже це найщедріша, найбагатша пора. Для школярів це насамперед канікули: час відпочинку, піонерських таборів і походів. А де похід, там і річка, а на берегах - хлопчаки з вудками. Багато з них стали пристрасними рибалками, почавши своє захоплення з лову піскарів. Піскар - майже домашня рибка, плаває зграйками, притулившись черевцем до піщаного дна, ворушить вусиками, вишукуючи, чим поживитися.

На швидкому плині ховається за невеликими виступами дна, за камінням. Тут він стоїть в очікувань корму, який несе річка. Якщо увійти у воду і почати ворушити ногами пісок, то пескаришки набіжать на струмінь муті цілої зграєю і в гонитві за наживкою будуть тикатися в ноги. У таких випадках рибалки кажуть: піскарів так багато, що вони кусають за пальці. Не встигнеш підкинути черв'яка на гачку, як піскар тут же сміливо топить поплавець, а після підсічки пручається, люто кидаючись на всі боки. Опинившись затиснутим у долоні, все одно не здається: голосно чмокає, його пружне тіло так і намагається розтиснути кулак, стрибнути у воду.

Звичайний вага піскарі 20-30 грамів. Піскар-велетень вагою в 100-200 грамів - велика рідкість. Піскар бере наживку з ранньої весни до пізньої осені. Навесні і влітку - на неглибоких місцях з чистим піщаним дном(быстряк, перекати), восени скочується на глибокі ділянки річки з тихим течією. Літня вудка повинна бути легкою, витонченою. Поплавець маленький, чутливий. Невелике грузило, гачок № 3-4. Лісочка діаметром 0,1-0,15 міліметра. (На товсту волосінь піскар не бере.) Наживка повинна волочиться по дну.


Цікавий спосіб лову піскарів для наживки на хижаків. На горловину скляної банки кріпиться воланчик від бадмінтону з відрізаним кінцем. Виходить пастка у формі чорнильниці. У банку кладуть крихти хліба, хробаків і опускають на дно горловиною вниз за течією. Пескарі бачать їстівне через скло, відчувають запах корми і лізуть за їжею в отвір. Назад виплисти не так то просто...У піскарі міцні губи, він довго живе на гачку і в коші для живців. За це його дуже цінують рибалки. А річкові хижаки піскарі просто обожнюють: до великого небайдужа щука, дрібного (в сірник завдовжки) жадібно хапають судак, окунь, минь. З піскарів можна варити юшку, робити "шпроти", маринувати. Але немає риби для жарехи краще піскаря...
Піскар
Погода
 
Форма входа