Вівторок, 19.03.2024, 08:18
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Ось і настала весна. Для рибалки це, насамперед, наближення повноцінного риболовного сезону. Зимова рибалка з льоду, а в деяких місцях по відкритій воді, хоча і може дати деяке задоволення для рибалки, але не замінить риболовлю при теплій погоді, багатоденні "чергування" на водоймі з нічними очікуваннями, ловлю з човна і не дасть повноцінно насолодитися відпочинком на по-справжньому живій природі. Та й риба, як і людина, любить погоду тепліше, готується до нересту і починає часом інтенсивно харчуватися, а іноді і жирувати. 


Як тільки водойми звільняються від льоду, на береги поспішають любителі спінінгової лову, а за ними і доночники з поплавочниками. Для лову фідером ранньою весною головна проблема - це льодохід і сильна течія. Плотва, густера, тараня, вобла, підлящик непогано ловляться в такий час. Але і короп теж, відіспавшись за зиму, починає проявляти все більшу активність.

Помічено, що на річках риба ранньою весною більш активна, ніж на закритих водоймах. Протягом допомагає водойми швидше звільнитися від льоду, і сонце раніше починає прогрівати відкриту воду. На озерах і ставках без проточної води, після суворої зими і тривалим перебуванням під льодом, риба взагалі може хворіти кілька тижнів, відходячи від кисневого голодування. Навіть нерест через це часто розпочатися не пізніше на 2-4 тижні. Але якщо весна прийшла вчасно, і зима була теплою, то на водоймах зі стоячою водою можна ловити коропа (сазана) відразу після сходження льоду.

Для весняної риболовлі карпа можна зустріти такі рекомендації:
Намагатися ловити коропа на мілководді;
Клювання в цей час буде краще від полудня до сутінків;
Важливо не перегодувати рибу (дуже актуально при відсутності течії);
Поживна цінність підгодовування повинна бути низькою;
Ароматизатори використовуються на спиртовій основі.

Тепер по порядку:

Де ловити?

В літературі і від досвідчених рибалок можна почути рекомендації: шукати сазана навесні, насамперед на неглибоких дільницях. Вважається, що глибини 1-2 метри швидше прогріваються сонцем (на річках такі ділянки мають більш слабкі протягом, що також сприяють кращому прогріву). А карпи, прагнучи до більш теплої води, шукають корм саме на таких ділянках, тим більше що і активність підводного життя на них вище.

Але зі свого досвіду скажу, що карпа ранньою весною і в квітні, травні можна ловити на "стандартних літніх" місцях. Я Ловлю навесні і на краю, і на входах ям, і в самих ямах. На мій погляд, поведінка сазана в такий час ще більш не передбачено. Краще клюванню на сто відсотків сприяє потепління, а ось місце, де  годується зграйка карпів часто може змінюватися. Так що якщо у "теоретично" підходящому для коропа місці клювання немає, шукайте його в інших місцях. Риба хоч і прагне до ділянок з теплою водою, але все таки чимало рухається, і проводить основний час на улюблених місцях серед черепашок і затонулої колоди, не залежно від глибини.

Час для весняної лову.



У цей період погода для риболовлі буде відігравати важливу роль. Раніше ми вже розглядали, при якому атмосферному тиску короп краще ловиться. У весняний період піднімається тиск і сонячна погода сприятимуть затриманні карпа. А період низького тиску, з дощем, туманом буде несприятливим для риболовлі.

Як раз час після сходження льоду і до нересту коропа (відбувається він в травні-червні, при температурі води вище 16-17 градусів) і буде цікавим для лову. Правда клювання в цей період мало передбачуваний, але під час нересту і пару тижнів після він буде ще гірше, поки риба не відпочине і не почне назад поступово набирати активність.

Весняна підгодовування.

Фидерная ловля - це передусім правильне місце лову і правильна підгодовування. Якщо влітку, так ще на течії, працюють відмінно практично будь-які прикормочні суміші з додаванням пшона, кукурудзи, гороху, перловки, то підгодовування для зими та весни дещо інша.
Риба ще в прохолодній воді малоактивна і насичується досить швидко. Не забуваємо при цьому, що при наближенні нересту (травень-червень) в череві карпів все більше місце займає ікра і молочко, а обсяг споживаної їжі скорочується.

Тому поживну цінність підгодовування для лову в холодній воді знижують. Для цього, насамперед, зменшують вміст жирів (мелена макуха, насіння соняшника). Деякі виробники готових прикормочных сумішей для коропа і іншої риби навіть випускають склади для лову в холодній і теплій воді. Відрізняються вони насамперед здатністю наситити рибу одним і тим же об'ємом (поживністю).

При лові на річці, особливо на сильній весняній течії, питання поживності підгодовування не такий гострий як при лові на озері. Але про це потрібно пам'ятати. Якщо додаємо кашу в підгодовування, то робимо це дбайливо. Якщо влітку така добавка може становити до 50% від обсягу годівниці, то навесні заповнюємо чверть годівниці, а деякі кидки взагалі робимо з однією їжею.

Рибалка на карпа навесні вимагає меншої поживності підгодовування і обов'язкового додавання тварин компонентів.

В якості таких компонентів використовують мотиля, опириша і рубленого хробака. Половина годівниці заповнюється підгодовуванням, потім в середину додається, наприклад, опариш, і решту знову заповнюємо їжею.

Насадка навесні.

Насамперед, це черв'як і опариш. Як доповнення, тим більше, якщо риболовля карпа відбувається в квітні, травні, можна використовувати кукурудзу, перловку, мамалигу, бойли.
Добре активують клювання поєднання цих насадок. Насамперед, це "бутерброд" з опариша і хробака (причому можна комбінувати з порядком вантажу і розміром насадки), і поєднання хробака і опариша з рослинними компонентами.

Ароматизація підгодовування і діпа.

Тут головне не забувати, що карп навесні, особливо ранньої, тільки набирає активність, тому ароматизацію треба використовувати з обережністю. Для холодної води краще брати ароматизатор не на основі жиру (який погано розчиняється і обволікає пахнуть складові підгодовування), а на основі спирту. Виробники вказують на флаконі оптимальну температуру води для використання ароматизатора, діпа або підсилювач смаку.
Що стосується запахів, то як і в зимовий період навесні добре працюють: часниковий, ракова шийка, запах черв'яків, крові, риб'ячого жиру і їх поєднання з солодкими ароматами.

Погода
 
Форма входа