Четвер, 18.04.2024, 03:54
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
У домашніх умовах

Перебирають мотиля, викидають загиблі личинки і всі стороннє - сміття, черепашки, ниткоподібних черв'яків білого кольору і т.п. Викладають мотиля на складену вдвічі половину газетного листа, рясно змоченою водою, і загортають конвертиком. Щоб личинкам не було тісно, всередину конвертики кладуть валики з газетної мокрій папери.

Роблять зверху ще дві-три такі обгортки і кладуть згорток в прохолодне місце - в самий низ холодильника або між віконними рамами. Один раз в дві доби мотиля перебирають і викидають мертвих личинок. Газети міняють. Так можна зберегти насадку живий протягом декількох днів.

Є й інший спосіб. Мотиля викладають в дрібний деко, на 1-1,5 см наповнений водою, - мертві личинки спливають. Мотиль живе півтора-два тижні.
До місяця зберігають мотиля в спеціальній касеті (продається в зоомагазинах). Треба тільки щодня міняти воду і раз на тиждень промивати касету теплою водою з милом.


На риболовлі


Мотиля зберігають у дерев'яних (краще в пінопластової) коробочці загорнутим у вологу ганчірку. Якщо сильний мороз, коробочку тримають за відворотом кожушка.

Насаджений на гачок, мотиль, природно, гине, і тим не менш риба бере таку насадку. Тому під час сильних морозів можна навмисно заморожувати мотиля, розсипаючи його близько лунки. Замороженого мотиля легше надіти на гачок, треба тільки злегка зігріти його диханням. У воді мотиль повністю тане.
Погода
 
Форма входа