Четвер, 25.04.2024, 01:01
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Виготовлення воблера рівносильно творіння скульптора: необхідно видалити із заготівлі все непотрібне, щоб виявити те, що приховано від сторонніх очей, це вам не термінове виготовлення печаток.

Дерев'яний воблер можна виготовити, наприклад, з липи. Липу воліли скульптори ще в готичні часи, вона легко ріжеться. Деревина липи щільна і легка.

Мова піде про виготовленні глибоководного воблера своїми руками.

Для початку прикидаємо розміри і підбираємо відповідний обрізок дошки або цурку з липи, словом те, що виявиться під рукою.

Вирізаємо прямокутну заготовку. З нею простіше працювати, ніж з шматком деревини довільної форми.

На заготовку наносимо ескіз майбутнього воблера на свій смак.

Прорізаєм поздовжнє отвір, в який пізніше вставимо дротовий каркас з петельками.

Беремо в руки ніж і приступаємо до різьблення. Можна скористатися спеціальним або звичайним ножем, як вам зручніше. Лише б він був гострим. Поступово зрізуємо все зайве з кутів і граней, наближаючись до ескізу.

Коли фігурка готова, поздовжнє отвір вставляємо дротовий каркас з нержавейки. Вигинаємо плоскогубцями.

Промащуємо каркас і проріз эпоксидним клеєм, вставляємо каркас, заливаємо клеєм простір, що залишився. Для балансування в эпоксидный клей можна додати тирса або свинцеву стружку.

Зачищаємо всі шкуркою, спочатку великої та дрібної. Велика шкірка хоч і залишає подряпини, зате дозволяє легко виправити невдалу роботу ножем. Завдяки борознам на поверхні лак і фарба краще триматися.

Виготовляємо лопатку з оргскла. При необхідності її можна вигнути, підігрів запальничкою. Поліруємо дрібною шкуркою, а потім повстю з пастою. Лопатку вклеиваем эпоксидным клеєм.

Для фарбування використовуємо балончики з розпилювачем. Бажано працювати на відкритому повітрі. Подстилаем плівку або папір, щоб не залити все навколо фарбою. Наносимо фарбу шарами: спочатку найсвітліший шар, потім темніше і темніше. Добре просушуємо наш витвір.

Наклеюємо очі і пишемо ім'я, яке повинно принести удачу на риболовлі.

Завершальним етапом наносимо глянсовий лак для зовнішніх робіт. Лаком покриваємо тричі, зануренням. Після кожного занурення добре просушуємо, підвішуючи по черзі за передню та задню петельку, щоб покрити рівномірно.

Закріплюємо трійники.
Погода
 
Форма входа