Вівторок, 19.03.2024, 10:23
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Рачевни або сачки для ловлі раків
Найпростіше і поширене пристосування для ловлі раків - це рачевня.  Сьогодні продають рачевни різних діаметрів, але багато рибалок воліють робити раколовки своїми руками. Тут нічого складного немає.

Зараз широко стали використовувати рачевни. Рачевня являє собою сітку циліндричної форми, натягнутий на металевий круглий обруч. Обручі в даний час виготовляють із дроту з гальванічним покриттям. Раніше їх робили з прутів верби або черемхи і в центрі сітки підв’язували камінь, залозку або мішечок з піском для відтяжки.

До прилада на рівній відстані прив'язують три або чотири тонких шнура однакової довжини, щоб уникнути перекосу рачевни, і з'єднують їх спільним вузлом, в петлю якого просмикують більш міцний шнур для опускання та піднімання снасті. Якщо ловлять з берега, шнур кріплять до жердини.

Приманку прив'язують до сітки, до натягнутому по діаметру обручі шнуру або тонкої палички, що прикріплюється до прилада, і пастку опускають на дно. Шнур для витягування рачевни прив'язують до буйку або тичини, воткнутому в укіс берега. Ловля рачевнєй заснована на тому, що рак, вцепившийся в приманку, не може вибратися з пастки при підйомі її з води.

Піднімати рачевню слід не зволікаючи. Одночасно можна ловити кількома рачевнями, поставленими один від одного на відстані 5-10 м.  Тип рачевни, про який йшла мова, - найпоширеніший у Фінляндії. Більш ефективний варіант цієї пастки - рачевня з двома обручами, розташованими один над одним на відстані 5-10 см. Рачевня, опущена на дно, складається, а при витягуванні з води натянувшися між обручами сітка заважає раку виповзти з пастки.

В одній з пасток подібних конструкцій жердину загостреним кінцем пропускають через середину сітки наскрізь і прикріплюють до неї. Кінець жердини виходить за сітку настільки, щоб його можна було увіткнути в дно з берега або човна, а рачевню при цьому покласти на дно. Крім таких рачевен, у Фінляндії застосовували великі сачки. Нижньою крайкою такого сачка служить дерев'яна палиця або металевий прут, до середини якого кріпиться ручка.

До нижньої кромки і ручці прикріплюють мішок з сітки. Для сітки можна виготовити металевий трикутний каркас. У сутінках такий сачок волочать по дну - берега або човна. Дно має бути рівним, без каменів і суків, інакше легко порвати сітку.
            Раколовка





Погода
 
Форма входа