Вівторок, 19.03.2024, 12:14
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Ідеальним місцем буде досить довгий прогін, довжиною від трьохсот метрів з глибиною не менше 3х-4-х метрів. Розставивши кружки на відстані 10 метрів один від одного, ми накриємо великий периметр, проводячи живців над підводними брівками, руслами старих річок та іншими нерівностями, не помітними з поверхні.
Така ловля вимагає системного підходу, і, якщо ширини нашого ладу недостатньо, щоб обловити всю площу, застосовуються буйки-маркери для того, щоб відзначити їх края. Це може бути пластикова ПЕТ-пляшки, заякоренна вантажем в місці запуску крайнього кружка. Після проходження наміченої відстані, рибалка повертається на місце старту і чітко бачить, звідки починати наступний прогін.

Необхідною умовою для лову на кружки є вітер, під впливом якого вони рухаються по водоймі. Погода з сильним вітром або абсолютний штиль не годяться для цього.

Одноразово виставляються 5-10 гуртків. Велику чисельність контролювати буде складно, тому з кількістю краще не переборщувати. Достатньо тільки уявити собі, як вам доведеться гребти на човні з одного краю  в інший при спрацьовуванні, яке не завжди приносить рибу. Думаю, ви зі мною погодитеся.

В більшості випадків під час лову на водоймі буде невелике хвилювання, яке утруднює знаходити поглядом запущені гуртки, тому при великому їх кількості неминучі втрати. Деякі професійні кружочники використовують бінокль для спостереження за ними. Це істотно полегшує контроль, і у випадку, якщо один з них зникає з поля зору, допомагає швидко його виявити. Адже унести кружок може не тільки вітер, але і велика риба, повністю размотав весь запас волосіні.

Оскільки в улові може бути щука, кружок необхідно оснастити повідцем з вольфраму або товстої волосіні діаметром від 0,8мм. Повідець повинен мати довжину від 50 см і не заважати руху живця. Для точного завдання горизонту лову перед повідцем ставиться грузило-оливка. Глибина занурення в більшості випадків виставляється так, щоб живець ходив в півводи. Хижакові, що знаходиться на дні, в цьому випадку живець буде помітний з великої відстані, і піднятися до нього, пропливши 2-3 метри від дна, проблем для нього не складе. Втім, це не догма, і в разі якщо вода каламутна, або об'єктом лову є судак, глибина відпустки має максимально наближатися до рівня дна.

Для кружкового лову використовуються живці різних видів риб. Це може бути уклейка, плотва, підлящик та інші. Але кращим, на мій погляд, буде окунь. Він живучий, витримує кілька проходів і чудово тримається на гачку. У моїй практиці траплялися так само випадки використання йоржів, в’юнів і навіть жаб, хоча останні не зовсім підходять для лову на кружки, це наживка скоріше для донних снастей і жерлиц.

Запас волосіні, який зазвичай намотують на кружок, не більше 20-ти метрів, більше не потрібно. 

Волосінь необхідно перекидати через антену, для того, щоб коли риба клюнула рибі легше було перевернути кружок, але бувають випадки, коли живець настільки великий і сильний, що постійно влаштовує помилкові "клювання". Якщо це відбувається, волосінь через антену не перекидуйте, а просто закріпіть її в надрізі - у щуки цілком вистачить сил, щоб перевернути снасть.

Майстерність лову на кружки приходить з часом і складається з багатьох факторів. Необхідно вміти відмінно керувати човном, знати до найдрібніших подробиць водойма, ну, і звичайно, щоб просто супроводжувала рибальське удача.



Погода
 
Форма входа