Вівторок, 19.03.2024, 11:23
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
ловля на жерлицы
Жерлици існують різних варіантів, але ми опишемо два. Жерлици, які випускає промисловість, в більшость зі своєю котушкою і підставкою, з треногою або на стійкою. Жерлица з підставкою, яку ставлять на лунці, має додаткову перевагу. Підставка затінює лунку і трохи оберігає її від замерзання, для більшого ефекту підставку бажано ще присипати снігом. Для пропуску волосіні в підставці жерлици є проріз. В якості насадки використовують живця (окуня, плотву, йоржа, піскарі, карася), чіпляючи його на гачок під верхній плавник, рідше за губу. Опускають живця під лід так, щоб він знаходився на відстані 40-50 см від дна або при лові миня на самому дні . Якщо глибина під льодом велика (4-8 м), то живця опускають повільно, щоб не погубити його різким перепадом тиску.

Після поклевкі прапорець жерлици, яким фіксується на котушці глибина відпустки живця, піднімається вгору за рахунок руху котушки, як кажуть "прапорець загорівся". Рибалці слід без шуму підійти до жерлици, і якщо лісочка розмотується, то коротким різким рухом зробити підсікання. Якщо лісочка зупинилася і не розмотується необхідно трохи почекати (при млявому клеве іноді 2-3 хвилини) і почати повільно вибирати волосінь, а відчувши на іншому кінці волосіні тяжкість, підсікати. Також при млявому клеве може виручити наступний прийом: береться лісочка і злегка подергивается, імітуючи бажання живця вирватися з пащі хижака; якщо потяжка відновиться - подсекают.

Іноді при лові на жерлицы буває так: поклевки періодично відбуваються, але все поклевки "холості". Звичайно основними причинами цього є:
1. Неправильний вибір живця (розмір або тип риби) або живець привозній і не характерний для даного водойми (найчастіше холості поклевки трапляються на карася).
2. Неправильний вибір гачка (двійник, трійник, розмір гачка).

Підсеченную рибу, якщо вона не дуже велика, варто тягти швидше. Запеклого хижака підтягують без поспіху, переживши в лунку заздалегідь підготовлену гірку снігу і крижаних осколків, оскільки в затінену лунку риба йде спокійніше. Під рукою обов'язково повинен бути багорик. Завівши щуку в лунку багрить її легше за нижню щелепу або під зябра.

Жерлици розставляють на виходах з ям, в глибоких западинах, гирлах річок та інших місцях, відвідуваних хижаками. Ловля на жерлици найчастіше поєднується з ловом на зимову вудку із блешнею, що забезпечує рибалки свіжим живцем. Найкращі результати ловля жерлицами дає в перші декади перволедья, а також за останнім льоду. У період глухозимья жерлицы непогано спрацьовують у дні тривалих відлиг.

Поставушка

ловля на поставушки
Поставушка - це спрощений варіант зимової жерлици, що застосовується в основному для нічний лову миня. Поставушка являє собою волосінь діаметром 0,4-0,5 мм (на 1-1,5 м довше, ніж глибина в місці лову), прив'язану до лежить поперек лунки палиці. Грузило повинно бути достатньо важким, щоб утримувати насадку на дні, особливо це важливо при лові на протязі. При лові миня сталевий повідець не обов'язковий, так як у нього немає таких гострих зубів, як у щуки, і взявши насадку він поводиться досить пасивно. В якості насадки використовують живу або мертву рибку, краще йоржа або навіть його шматочок. Ловлять на поставушки зазвичай поряд з стрімчастим берегом на глибині 1,5-3 м.
Погода
 
Форма входа