Вівторок, 19.03.2024, 13:38
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 

Голавль також одна з найкрасивіших риб: спина темно-зелене, майже чорна, бока сріблясто-жовтуваті, грудні плавники помаранчеві, нижні - червоні, хвостовий - чорний. Луска у головеня велика, з чорним ободком по краю. Голова широка і товста.

Голавль віддає перевагу малі та середні річки з швидкою течією, чистою і прохолодною водою, частіше зустрічається близько перекатів, гребель. Віддає перевагу піщано-галечне дно. У ставках та водосховищах головень зустрічається дуже рідко. В ясний і теплий південь головень стоїть біля самої поверхні води. В похмуру погоду спускається нижче, а якщо погода псується, тримається біля самого дна. Годується він цілодобово, харчуючись личинками, черепашками, що на воду комахами, линялыми раками, дрібною рибою, жабенятами, водної зеленню. Словом,
голавль всеїдний. Аж до того, що заковтує впали на воду птахів і навіть дрібних тварин, наприклад, мишей, ось такий Голавль.

Ловлять г
олавля  різними снастями, особливо цікава ловля спінінгом. Блешні повинні добре грати. Спінінгом доцільно ловити на перекатах. Ловлять взаємозв-бродку, нахлистом. Останнім часом все частіше почали ловити  голавля на ходову донку. Зазвичай це спінінг, на кінці волосіні якого є круглий грузило, а трохи вище - довгий повідець. Ловлять на протязі. Вага грузила повинен бути таким, щоб його весь час зносило. Поплавчаною вудкою головеня спіймати важко. Рот у цій сильної риби великий, і гачок повинен бути великим, щоб гасити ривки цього силача, вудлище повинно мати товстий кінчик, кільця і котушку.

Навесні після нересту, коли г
олавль починає посилено годуватися, він найохочіше клює на хробака, на гусінь метелика - кропив'янки. Коли з'являються травневі жуки, він переключається на них, з'являються коники - їх треба відразу включати в меню.

Клює 
голавль різко, з ходу, сильно смикаючи волосінь, тому треба бути напоготові. Правильно роблять ті вудильники, які при найменшій потяжке подають волосінь, а вже потім подсекают рибу.

Коли настає осінь і починається листопад, головені збираються в зграйки і стоять у заплавах при берегової смуги. При лові їх у цей сезон потрібно прив'язувати поплавець на 1-1,5 м від гачка. Наживка повинна закривати гачок. Чекати поклевки доводиться недовго. Поплавець повільно, але впевнено іде вглиб. Брати рибину треба круто, щоб  г
олавль не шумів і не розполохав інших.


Взимку зловити цю красиву, сильну і обережну рибу з-під льоду вдається далеко не кожному, оскільки багато хто не знає, як ловити
голавля в цей час року. Слід врахувати, що в відлиги, а також у дні з невеликими морозами вона годується на піщаних мілинах, а в річках з помірним плином - на глибині 2-2,5 м. Найкращий час для ужения голавля - ранок до 10-11 годин, а за останнім льоду його можна ловити весь світловий день. Обов'язкова підгодовування. При цьому годівницю треба опускати на дно за течією вище лунки, з якої ловлять. Лунки слід затемнити.

Голавль
Погода
 
Форма входа