Вівторок, 19.03.2024, 11:44
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
По зовнішньому вигляду йоржа важко сплутати з будь-якої іншої рибою. Витягнений з води, він має надзвичайно своєрідний вигляд. Він так растопирюе свої гострі плавники та "щоки", озброєні зубцями, що швидше схожий на колючу кульку, ніж на рибу, тим більше що до того ж  і хвіст свій згинає набік.

Ця риба жадібна, кидається на будь-яку насадку: хробака, мотиля, шматочок м'яса, вистачає навіть дрібну рибку. Кого б не намагався зловити рибалка, на йоржа обов'язково наткнеться. Але хоча рибалки, особливо зимові, його лають, але ніхто не назве уху без йоржів справжньою. Є навіть аматори, які полюють тільки за йоржами.

Поодинці йорж не водиться, збирається у великі і щільні зграї. Любить стоячу або злегка проточну воду. Коли вода прогрівається, йде туди, де прохолодніше. Проводить життя на дні - і тільки на піщаному, глинистому або покритому невеликими камінням. На міль виходить тільки вночі. Вдень йорж малоактивний, починає годуватися після заходу сонця. Взимку, якщо лід товстий, йорж годується і вдень.

Ловити йоржа досить просто. Застосовують поплавкову вудку, ловлять і на блешню. На штучну приманку він клює частіше, а заковтує її рідше. Побоюватися, що він виплюне приманку або піде з гачка, немає підстав. Підсікати треба при найменшому русі поплавця або зміні положення кивка. Інакше йорж встигне заковтнути насадку і досить глибоко. Недарма йоржів ще називають "заглотишами". Гачок повинен бути з довгим цевьем і більше, ніж для іншої риби такого ж розміру.
У йоржа свій характер поклевки. Спочатку поплавець дрібно тремтить, потім занурюється у воду. Якщо ловлять на блешню, то кивок спочатку кілька разів здригнеться, а потім  вигнеться. Голодний, він відразу ж топить поплавець.

Ловляться йоржі найпростішими снастями майже круглий рік. Найбільш активний клювання наприкінці зими з-під льоду, помірний - навесні, після спаду води, і восени. Похмуро - йоржі ловляться весь день, в ясні дні - вранці і ввечері. Гарні результати дає підгодовування, особливо мотиль, рубані хробаки.


На "йоршиних" місцях на Дону, Дніпрі, їх притоках зустрічається йорж-косар, або бирючек. Це родич йоржа. Він відрізняється великою вагою (100-150 гр), формою, кольором. Рот - круглий, трубочкою. Бирючек тримається зграйками постійно біля дна. Влітку його треба ловити поплавчаною вудкою в проводку (насадкою майже по дну). Взимку застосовуйте донні вудки з важкими  грузилами і великими гачками на повідцях або з мормишками. Ці снасті називають "пучками", коли ставлять їх близько один до одного по кілька штук. Але і однієї блешнею можна наловити цих невибагливих рибок. Опустіть на дно мормишку з мотилем, а краще з черв'яком або короїдом (міцніше), і бирючек вже на гачку.
На йоржа непогано клює налим він не може відмовитись від хоть колючого але  смачного йоржика Йорж
Погода
 
Форма входа