П`ятниця, 29.03.2024, 13:35
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Категории раздела
 
Головна » Статті » Риболовні статьї

Кевларовий шнур

Плетінка(кевларовий шнур) набуває все більшу популярність серед рибалок України. Володіє в кілька разів більшою міцністю, ніж волосінь того ж діаметра, і зовсім неростягується, "мережі" виявилася дуже зручною при лові на спінінг, особливо, з використанням силіконових принад і воблерів - "почуття" приманки при проведенні значно краще, ніж при використанні мононитки. Рибалки також використовують кевларовыи шнур у якості матеріалу для повідців при ловлі хижої риби, маючи на увазі більшу, ніж у ліски, опірність зубах хижака. Але повного захисту він не гарантує, так що краще використовувати вольфрамовий або сталевий повідець.

Однак, слід мати на увазі, що "плетінка" притаманні й недоліки. Так, малий коефіцієнт розтягування, що відіграє позитивну роль при лові спінінгом, виявляється недоліком при деяких інших способів лову. Крім того,  коштує зовсім недешево. Так що, якщо ви вже зважилися на покупку, дуже важливо зробити правильний вибір, щоб потім не шкодувати про витрачені кошти. Ну, а ми постараємося вам допомогти.

За традицією, трохи історії. Як і в багатьох інших сферах людської діяльності, "батьком" новинки став военно-промисловий комплекс. У його лабораторіях вперше народилися високомолекулярні мікроволокна високої міцності - в 10 разів міцніше сталі! Виготовляли з них бронежилети. Поступово відкрилися і інші сфери застосування військової розробки - у тому числі і в сфері товарів для рибного лову. Якщо хто пам'ятає - на початку 90-х, в магазині на вулиці Червоноармійській в Києві продавалися "бронежилетовские" волокна. Коштували вони нечувані гроші і мали настільки ж нечувану (навіть по теперішній час) розривну міцність - 18 кг при перетині 0.1 мм: На жаль, їм був притаманний і серйозний недолік - волокна не були сплетені, і легко "распушивались". Пізніше волокна стали скручувати або сплітати, і вийшла "плетінка" - найміцніший з існуючих типів рибальських лісок.

Якими вони бувають. Плетені вироби відрізняються по діаметру (це зрозуміло), також перетину (бувають круглі і плоскі), структурі ("косичка" або інша), бувають з покриттям та без покриття. Покриття шнура покликане забезпечити більш гладку поверхню і його стійкість до агресивного середовища (морській воді - я не маю на увазі промислові стоки, в яких теж дещо хто примудряється ловити). Втім, зазначеної стійкості можна добитися і спеціальною обробкою. Зазвичай такі шнури мають спеціальне маркування - "Sea" або подібну. Як правило, всі 'плетінки" - плаваючі, але є і спеціальні потопають шнури. Їх міцність зазвичай трохи менше.

Шнури серії "Fire Line" виготовлені з волокон, розташованих паралельно з подальшим спіканням і просоченням (строго кажучи, це не "плетенка" - оскільки нічого не переплетено). Поверхня всіх шнурів слизька, але, мабуть, найбільш "слизьких" виявився шнур діаметром 0.2 мм. Дані шнури відносяться до категорії плоских шнурів. І відразу кинулася в очі їх висока жорсткість. Так, на жаль, для повідців вони не дуже-те підійдуть... до Речі, за розповідями рибалок, які намагалися замінити волосінь (на повідку) шнуром цього типу, кількість поклевок карпа знижувалося приблизно наполовину. Зате для лову на джиг ці шнури зарекомендували себе добре - з-за гладкій поверхні і малого коефіцієнта тертя між кільцями і поверхнею шнура заброс виходить дальнім. І ще один плюс жорсткого шнура - гарна "робота" на котушках з поганим укладанням. Такого шнуру менше, ніж м'яким різновидів, властиво таке неприємне явище, як проскакування між витками на котушці.


Категорія: Риболовні статьї | Додав: Midav (03.05.2012)
Переглядів: 3114 | Коментарі: 1 | Теги: плетенка, тефлонове покриття, кевларовий шнур, плетінка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Ольга  
0
Не "статьї", а "статті", якщо українською.А також "не розтягується". І взагалі: переклад - страшний...

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Погода
 
Форма входа