Основним призначенням ехолота є економія часу рибака. Він допомагає зорієнтуватися рибаку в пошуку рибних місць. Проаналізувавши його показання, буде неважко здогадатися, що на відрізку з рівним дном продовжувати риболовлю безглуздо, краще перебратися в місце, де ростуть водорості і ймовірність існування риби набагато вище.
Принцип роботи
Перетворювач ехолота найчастіше фіксується на транці човна. Його завдання - посилати у воду ультразвукові імпульси, а потім вловлювати відбиті від перешкод сигнали і показувати всі перешкоди на моніторі. Поширюється імпульс у формі конуса, від кута якого залежить широта огляду і глибина проникнення променя.
При збільшенні частоти випромінювання, ширина променя зменшується. При частоті в 200кГц, виходить кут близько 60 градусів, при 80 - близько 120°. Вузький промінь здатний проникати глибше. Необхідно враховувати, що при збільшенні глибини розширюється площа огляду дна.
Ехолоти з двома променями - відрізняються один від одного. Найчастіше в одних перетворювач одночасно використовує обидва променя - вузький і широкий. Завдання вузького - оглянути дно, а широкого - збільшити кругозір. На інших ехолоти частота імпульсу змінюється вручну на розсуд. У третіх використовується три режими: працюють або два промені разом або окремо кожен.
Існують також трехлучевие ехолоти. Промені в них не надіваються один на один, а розташовуються в ряд. Один промінь - центральний, фіксує рельєф дна. Бічні промені збільшують оглядові якості ехолота, дозволяючи точно визначити розташування риби.
Практичні поради
- Ехолоти для риболовлі з низькою частотою випромінювання і відповідно великим кутом огляду дозволяє оглянути великі ділянки під водою.
- Ехолоти з великою частотою випромінювання і малим кутом огляду видасть точну інформацію про прилеглої місцевості.
- Для риболовлі в більшості випадків досить купити ехолот з одним променем.