Мормишка своїми руками
Найпростіший спосіб виготовлення мормишки своїми руками - це лиття в форму. Готують форму, вставляють гачок і заливають розплавленим металом. Давайте нижче розглянемо більш ретельно, як зробити мормишку своїми руками.На першому етапі треба зробити форму для лиття. Її можна зробити з міцного дерева або виточити з металу. В дереві форма робиться стамескою або ножем, а в металі виточується электронаждаком або дрелем. Спочатку потрібно визначитися з формою тіла майбутньої мормишки (овал, крапля, кульку і т.д.) і тільки потім беремо стамеску або наждак. Після того як форма готова, робимо маленький пропил для гачка. Далі встановлюємо гачок так, щоб половина цівки перебувала у формі. Ще треба просвердлити тоненький отвір в самій формі для голки, яка необхідна для отвори в мормышкі, до якого прив’язується волосінь. Якщо нам треба розташування гачка у воді горизонтально, то свердлимо отвір перпендикулярно вушка гачка. Якщо робимо безнасадочную мормишку (необхідно, щоб гачок у воді розташовувався під кутом 40-500, то відповідно отвір свердлимо під потрібним нам кутом. В цей отвір вставляємо голку, завтовшки трохи більше, ніж у використовуваної волосіні. Дану голку необхідно обробити графітової пилом, щоб розплавлений метал до неї не приставав і її можна було безперешкодно вийняти.
Коли всі підготували, переходимо до литтю мормишкі. У якості матеріалу може підійти свинець, але він швидко тьмяніє і окислюється. Також можна використовувати припой ПОС-18, С-30, ПОС-40, ПОС-61. Це сплав свинцю і олова в процентному співвідношенні: олово становить 18%, 30%, 40% і 61% відповідно. Виходить, що чим більше олова, тим більшого блиску можна досягти. Багато рибалок вважають, що кращим сплавом для виготовлення мормишки є зубопротезний припой. Він довго блищить, добре ллється у форму і має велику питому вагу. Ще можна використовувати гарт (друкарський сплав), але його дуже важко дістати. Для лиття треба підготувати металеву баночку з ручкою з дроту. Обов'язково необхідно у неї зробити вузький злив. Це не дасть розтікатися сплаву повз форми. Ще краще перед литтям зважити необхідне нам кількість матеріалу і тільки потім його розплавляти. Це поліпшить якість лиття і можна робити мормишкі потрібного ваги.
Беремо форму, вставляємо в пропил гачок, а в отвір голку, так щоб голка проходила через вушко гачка і підготовлений розплавлений метал заливаємо в форму. Після остигання виймаємо готову мормишку і видаляють надлишки металу з країв тіла.
На останньому етапі виготовлення мормишке своїми руками надаємо блискучий колір. Спочатку обробляємо її дрібним наждачним папером, а потім голкою або шматком фланелевого матеріалу з пастою гоя. Така мормишка тривалий час не окислюється і служить набагато довше, ніж не оброблена. Ще можна пофарбувати мормишку. Для цього буде потрібно гарна водостійка фарба. Зазвичай фарбують її в чорний колір. От і все мормишка готова.