Четвер, 25.04.2024, 00:24
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 

Кранопірка, або "князьок" відноситься до сімейства коропових, схожа на плітку, з тією лише різницею, що її тіло ширше, стисло з боків. Голова маленька, рот повернута догори, край губ покритий коричневим нальотом. Водиться у водоймах південних і центральних областей Європейської частини Росії і Середньої Азії. Відсутній в річках басейну Північного Льодовитого океану.
Довжина краснопірка досягає 35 - 40 см, вага більше 1 кг. Ця риба харчується пагонами водоростей, слимаками і іншими водними організмами, малька, а також ікрою інших риб. Найчастіше червоноперка зустрічається на ділянках з теплою і повільно поточної водою, з тихими закрутами і протоками, з м'яким, помірно мулистим дном. У великій кількості зустрічається в протоках, ямах, затоплених піщано-гравійних кар'єрах і долинних водосховищах. Любить зарослі місця. У більшості випадків зустрічається разом з плотвой, але не піднімається так високо і уникає ділянок з твердим кам'янистим дном. Тримається біля берегів, а влітку - в середніх шарах води.

Нереститься краснопірка при температурі 16 - 18 C на самих мілководних ділянках, часто заросли травою.

Вранці і на вечірньої зорі 
краснопірка іноді з'являється на чистій воді і харчується мошкарою. В основному вона ловиться у верхніх шарах води і лише в негоду її слід ловити на глибині.
Краснопірка - мешканка дрібних вод, зарослих очеретом, роговий, ситняком, ряскою листям латаття. В озерах порівняно дрібних, суцільно зарослих водоростями, краснопірку можна зустріти і на глибині, по всьому озера. Але і в таких озерах основна її маса тримається все-таки в прибережних водах. Так що в будь-якому озері, де є краснопірка, шукати її і ловити слід завжди біля берега. І чим густіше водорості, тим більше там краснопірка.

Але лов у таких місцях - справа нелегка, вона вимагає від рибалки великий витримки і відмінного володіння вудкою. Ця риба цілком заслуговує того, щоб за нею лізли в самі хащі. Заслуговує ще й тому, що ловля її сильно відрізняється від лову іншої риби: в тиху сонячну погоду вона ловиться весь день, причому опівдні клює більш інтенсивно, ніж вранці або ввечері. Краснопірку як ніяку іншу рибу можна ловити навіть при сильному північному вітрі (у цьому випадку треба розташовуватися в очеретяних заростях з підвітряного боку). Манера краснопірка триматися зграями і в строго певних місцях позбавляє рибалки від зайвих турбот по приготуванню і розкидання підгодовування.

Насадка для лову краснопірка може бути найрізноманітнішою: дощові черв'яки, личинки деревини, ручейники (шитики), опариші, мурашині яйця, мухи, бабки, гедзі. Опівдні можна ловити на муху, бабок і оводів. Краща насадка - великий ґедзь, насаджений за задню частину черевця, щоб він міг літати. Подібним способом треба ловити краснопірку і на бабок, останніх лише слід насаджувати на гачок передньою частиною, пропускаючи вістря гачка під лапками до черевця. При такому способі вантажу бабка, звичайно, не полетить, але зате буде довго ворушитися на воді, ніж також приверне рибу.
Всякі штучні приманки - мушки, метелики, гусениці для лову краснопірки абсолютно непридатні. Ловлять краснопірку так само на дрібні воблери і микроджиг.

В похмуру погоду кращою насадкою будуть личинки деревини і ручейника, червоного хробака, незначно перевищує величину гачка. Білі торф'яні черв'яки невеликих розмірів можна насаджувати на гачок цілком. Ловля на них більше добычлива, ніж на червоних. Пояснюється це тим, що торф'яні черв'яки частіше потрапляють у воду.



Краснопірка добре ловиться і в тихі, злегка парні вечора, коли вилітає поденщина. Червоноперка рівномірно розподіляється по всьому мелководьям, так що ловити її можна і на чистій воді. Поєдинку насаживают на гачок № 4 по кілька штук. Насадка має плавати за вітром, для цього грузило знімають або пересувають до поплавка. Час від часу насадку треба смикати легкими рухами вудилища.
Краснопірка, особливо велика, по-своєму обережна, а тому, щоб добитися улову, просуватися по очерети слід якомога тихіше, човен ставити так, щоб навколо неї на відстані закидання було б кілька вільних від водоростей ділянок води. І як тільки в одному з них клювання припиниться - закидають в інший. Ловити кількома вудками у заростях неможливо, зазвичай ловлять одного.


Вудлище для лову краснопірка має бути завдовжки 4 - 5 м, абсолютно рівне і легке. Гачки № 4 - 7. Перший для мух, поденщини; другий - для всіх видів решті насадки. Волосінь, враховуючи часті зачепи, застосовують діаметром 0,3-0,35 мм. Поплавці гарні із соснової кори з кільцем з гусячого пера або гумового кільця.
Краснопірка за своїми смаковими якостями не поступається плотві, а для смаження вона ще краще, оскільки м'ясо її більш жирне.
Краснопірка
Погода
 
Форма входа