- Запахи пайки, пригару, каніфолі і кислоти з виготовлених блешень і блешень відлякують рибу, але їх легко усунути прокип'ятивши снасті у воді з додаванням соди з розрахунку одна столова ложка на літр води.
- Збираючись на риболовлю, перш ніж покласти мотиля в коробочку, підсушіть його на аркуші паперу або газети і покласти крохмалем. Личинки не будуть злипатися, і їх легше брати поодинці на гачок.
- Щоб продовжити термін служби волосіні, з котушки відмотують відрізок потрібної довжини, його протирають ганчіркою, змоченою гліцерином, намотують на мотовильце з картону і його поміщають у пакет із щільного паперу. Пакет заклеюють і прибирають у темне прохолодне місце.
- На початку літа починає добре ловитися чехонь. Найкраще вона клює в середині дня - тоді, коли інша риба не бере. Потрібна довга вудка або легкий спінінг зі слизьким поплавців, щоб закинути наживку подалі від берега, гачок № 5 і черв'яки - опариші.
- Хороша насадка для лову ляща і плітки виходить, якщо на гачок насадити шматок поролону, надавши йому форму кульки або личинки. Поролон періодично просочують розведеним у баночці рідким тістом з добавкою яєчного жовтка і рослинного масла.- Гачки не можна встромляти в вудилище, так як вони можуть затупитись. Гачки не затупляться, якщо на вудилище надіти гумове кільце, за нього їх і зачіпати.
- При виготовленні рибальських знарядь із пробки або пінопласту для кращого їх розрізання лезо ножа потрібно два три рази провести по шматку сухого мила, воску та парафіну.
- Щоб леска при зберіганні на мотовильці вудлища не мала різких вигинів і не втрачала своєї міцності, на гачки мотовила надіваються гумові обрубочки.
- Виважувавши велику рибу, не можна тримати вудлище вертикально або горизонтально до воді, і леска не повинна складати з вудлищем гострий або тупий кут. Вудлище завжди повинно мати нахил до води. Тоді можна уникнути обриву волосіні і поломки вудилища. Неприпустимо також послаблювати натяг волосіні.
- Досвідчені рибалки вважають, що клювання значно покращиться, якщо при ужении риби з дна повідець або леска будуть коричневого або зеленого кольорів. При лові в проводку, в на-пів воды і у поверхні води краще застосовувати повідці і волосіні блакитного кольору.
- Нерідко у рибалки скупчуються блешні, які не знайшли застосування. Пропоную простий спосіб перероблення їх на досить зручну і уловистую типу "гвоздик. Стиснення по колу плоскогубцями або постукуючи молоточком по ковадлі, треба расплющіти її в "гвоздик товщиною 2-3 мм і потім, затиснувши голку в плоскогубцах, прокрутити отвір під кутом 45-50 градусів. Для лову на поплавкову вудку з дна, отвір робиться посередині, так, щоб блешня висіла горизонтально.
- З проникненням талої води під лід риба прямує до берегів, на мілководді, до усть річок і річечок. Вудильникам в кінці лютого - в березні треба шукати рибу в очеретяних заростей, в коряжниках, на підводних пагорбах серед глибин, на виході з ям, в районах гирл річок, річок і струмків.
У сонячну погоду риба краще клює на темну блешню, у похмуру - на світлу.
- Не забудьте пору половити окуня і плотву на блешню, оснащену двома-трьома строкатими кембриками. На різних водоймах рибалки застосовують різні поєднання таких оплеток телефонних проводів - два білих, а між ними чорний або, навпаки, два чорних і в середині білий і так далі.
- У передвесеннюю пору рибу треба шукати не лише в придонних, але і у верхніх шарах води. Навесні особливо окунь і плотва піднімаються вполводы, а іноді - до самої кромки льоду.
- Щоб лунка не замерзала, треба насипати в неї жменю подрібненого сіна або сухої трави. Вони покривають поверхню води і перешкоджають замерзанню. До того ж набряклі частки сіна, опускаючись до дна, приваблюють рибу.
- Літню пастку для живця (повсякденна назва "кубарь") можна використовувати і взимку. Треба лише зробити ополонку відповідного розміру і помістити в пастку кілька шматків макухи. Через деякий час збирайте улов.
- Рослинне підгодовування не цікаве рибі взимку, а ось мотыльная дає позитивні результати. Але її мало. Раджу змішати мотиль, розтерши личинки з рослинною їжею в пропорції 1:10. Запах мотиля, підгодовування зробить ефективною.
- Не чекайте гарного клювання в місцях, де у воду впали дерева хвойних порід: запах смоли відлякує багатьох риб.
- У хмарну, похмуру погоду, в каламутній воді, на великій глибині, рано вранці, ближче до вечора і в сутінках щуку і окуня треба ловити на світлі блешні. У ясну, сонячну погоду, вдень і у світлій воді - на темні. На глибині більше чотирьох метрів потрібні важкі блешні, на мілководді - легкі.
- Досвідчені рибалки вважають, що щука клює частіше, якщо руху блешні плавні, а пауза на нижньому рівні більш тривала. Окунь воліє короткі, різкі кидки блешні з нетривалими паузами на нижньому рівні.
- Щоб ваш рибальський костюм бавовняний став водонепроникним, розчиніть в трьох літрах води 20 грамів усусного свинцю і окремо в такій же кількості води 40 грамів квасцов. Обидва розчину змішайте і відфільтруйте. Потім у цю суміш на п'ять-шість годин покладіть костюм. Після просушки він стане непромокальним, але буде пропускати повітря.
-Для взуття треба приготувати спеціальну пасту. Візьміть п'ятдесят грамів парафіну, 200 грамів натуральної оліфи, нагрійте на легкому вогні і змішайте. До теплого розчину додайте 100 грамів гумового клею, стільки ж касторки і ретельно перемішати до отримання однорідної маси. Отриманої пастою просочіть верх і підошву взуття.
- Можна, чи оновити старе бамбукове вудлище? Безумовно! Для цього знайдіть у домашньому гардеробі вийшла з ужитку річ, зроблену з ацетатного шовку. Наріжте смужки шириною 2-3 см і акуратно, без натягу, обмотайте ними вудлище. Потім обмотку рясно змочують ацетоном. Через добу-двоє повторіть операцію. Коли ацетон висохне, на вудилище залишиться тонка пластикова плівка, яка зробить його міцним і додасть гарний вигляд. Тепер залишається пофарбувати вудлище нітрофарбою.
- При розмотуванні з мотовила донки-закидачки повідці з гачками нерідко плутаються. Йде багато часу на те, щоб снасть знову привести в порядок. Щоб цього не сталося, треба поруч з кожним повідцем на основну волосінь надіти колечко, вирізавши його з ніпельної велосипедної гумки, протягнувши під них повідці з гачками, кільця зрушити на потрібне місце і зачепити за них гачки. Так лісочка-закидачка без перешкод змотується з мотовила і намотується на нього після риболовлі.
- Щука краще ловиться під час тривалих відлиг, окунь, судак - у ясні безвітряні дні з невеликим морозом.
- Судак охочіше клює на довгі вузькі блешні - посріблені або нікельовані, тобто - яскраві. Вони більш помітні в напівтемряві у дна, де він переважно тримається.
- З живців тільки золотий карасик не засинає при тривалому транспортуванні. Перевозити його слід у кошику загорнутим в сирий мох - тут він довше залишається живим, ніж в посуді з водою.
- Рибальські снасті, насадка і руки удильщика завжди повинні бути чистими. Треба пам'ятати, що до запахів у риб огиду речовин відноситься машинне масло, бензин, мазі від комарів, тютюн, а також свіжі фарби, одеколон.
- Взимку я не вживаю цвяхів або штирів для закріплення намета на льоду, а зробив таке пристосування.
- Дріт довжиною 12-15 см і діаметром 5 мм трохи розплющив на кінці. Затиснувши в лещата, розгорнув розплющений кінець на півоберта і заточив за формою свердла. Інший кінець дроту загнув кільцем.Це приспособоление легко укручується в лід і викручується з льоду, а головне - міцно тримається в ньому.
- При виготовленні насадки з хлібного м'якушки додайте трохи вати, і тоді вона не буде зриватися з гачка навіть на сильну течію.
- При зберіганні в металевій або скляній банці з кришкою дощові черв'яки швидко гинуть з-за поганого доступу повітря. Дихають вони шкірою тіла. Тому черв'яків краще зберігати в холщовом мішечку або дерев'яній коробці з невеликими отворами в стінках і кришці.
- Для того, щоб дощові черв'яки, що харчуються що розкладаються залишками ґрунту, очистили кишкову порожнину і стали яскравими, перед риболовлею на день-два їх слід помістити в ящичок з вологою травою, траву змочують слабо завареним чаєм.
- Рибу завжди привертає муть, тому як підгодовування з успіхом можна використовувати суху глину, дрібний пісок.
- На льоду під снігом часто буває вода, і звичайні калоші не врятують валянки від намокання. Щоб цього уникнути, надягніть поверх калош поліетиленові мішечки і ви безперешкодно пройдете на вибране місце на водоймі.
- Щоб очі не втомлювалися від спостереження за волосінню і сторожком на тлі білого снігу і краще було видно їх положення, розстеліть безпосередньо за лункою невеликий шматок щільної темної тканини, мішковини і притисніть його крихтами льоду, Поклевки будуть помітніше.
- Читачі, які спробують скористатися порадами з гартування крючків, можуть зазнати невдачі: не вистачає практичних відомостей про технології термічної обробки крючков. Один з можливих варіантів я й пропоную.
-Для дрібних сталевих виробів - крючків, застібок, колечок застосовується спрощений спосіб термообробки
Випал металу. Деталь нагрівається до яскраво-червоного кольору. Охолодження на повітрі - загартування, проводиться при нагріванні вироби до світло вишневого кольору. Охолодження миттєве, в маслі або воді.
Після гарту деталь нагрівається в розплавленому свинці. Можливо провести відпустку металу, помістивши очищену до блиску деталь на розпечену металеву пластинку.
Як тільки деталь набуває синій колір, її знімають і охолоджують на повітрі.
- Часто в нових риболовних наборах на поплавці не буває гумок. Якщо у вас є велосипед, цю проблему легко вирішити. Зіпсовані гумки від ніпелів не варто викидати, потрібно розрізати їх на рівні часточки і надягати на поплавець.
- Насадку для лову коропових риб можна зробити так. Взяти в пропорції 1:1:2 варену картоплю, житній хліб і злегка підсмажені насіння соняшнику. Все це треба розтовкти в одноманітну масу (пропустити через м'ясорубку), з якої потім скрутити тугий колобок.
- Хороша насадка для ляща вийде, якщо змішати в пропорції 1:1 злегка житній хліб і розварений горох. Суміш також пропускається через м'ясорубку.
- При поганому клеві не слід застосовувати велику блешню. Використовуйте снасть малого розміру. Окуня частіше привертає гра блешні з великою частотою коливань, а ляща, плотву - з малою частотою і невеликою швидкістю проводки.
При млявому клеве уловистей виявиться темна свинцева блешня. Як можна частіше міняйте насадку. "Витік" мотиля риба бере неохоче.
Відомо, що личинка релейного молі володіє запахом, який привертає риб. Тому корисно мормишку перед ловом натерти роздавленою личинкою.
- При ужении риби з льоду на мілководді або в яскравий сонячний день лунку корисно затемнювати снігом або просто кромкою льоду, залишивши невеликий отвір для пропуску волосіні, тоді риба при підході до неї не буде насторожуватися.
- Вітер на водоймі часто забиває снігом лунку, волосінь заплутує в клубок, наровит забратися під одяг рибалки, але, маючи маленьку лопатку з фанери або легкого металу, можна порівняно легко захиститися від вітру, склавши за лункою стінку зі снігових цегли, - вона "гріє" непогано.
- Перш ніж опустити прикормочный мотиль в лунку, його треба трохи охолодити, щоб він не був занадто рухливим. Втративши зайву рухливість, він не так швидко зариється в донний грунт.
- На насадку необов'язково витрачати харчові продукти. Можна ловити і на поролон, який слід розрізати на шматочки і просочити рослинним маслом. Клювати буде так само, як і на хліб, і на кашу.
- Розводити багаття тільки на старому вогнищі. Врахуйте, що на місці багаття ніщо не може рости протягом кількох років! Використовуйте сухі гілки, трусок, старі пні.
Покидаючи місце тимчасового притулку, зберіть сміття і попаліть. Багаття загасіть.
- Зручні хлыстики для зимових вудок можна виготовити з склопластику. Для цього беруть що вийшло з ладу спиннинговое вудлище або стару лижну палицю.
Нарізані ножівкою брусочки розщеплюють ножем уздовж волокон. Потім шкребком заготівлі надається кругла конусоподібна форма. Товщина в окоренкової частини - 3-4 мм. Обробивши вудку шкуркою, накрийте її нітролаком або лаком для нігтів. При роботі слід дотримуватися обережності: ворсинки скловолокна небезпечні для очей і дихальних шляхів.
- Можна дуже довго зберігати живучим мотиль, приготований до риболовлі. Для цього його треба промити, очистити від сміття, дати стекти воді, а личинки комара пересипати крохмалем. Розділивши наживку на порції, розкладіть її в сірникові коробки. Загорнувши кожну у поліетиленовий пакет, помістіть в морозильну камеру холодильника.
На риболовлі досить взяти такого мотиля і відігріти його диханням. Личинки оживають і стають цілком придатними для насадки.
- У рибалки багато всяких чохлів та упаковок для снастей. Значне зручність створюють "липучки" від старого взуття. Пришиті до чохла коловороту (льодорубу), вони дозволяють легко і швидко діставати інструмент.
- "Влітку всяк кущик ночувати пустить" - йдеться у прислів'ї. Розташовуючись на нічліг і готуючи укриття від дощу, не рубати дерева, використовуйте трусок, трави. Особливо хороша для покрівлі та ліжко осока.
- Як грузила на вудках використовують розрізані до половини свинцеві дробини, защемляя їх на лісочку. Але від стиснення лісочка розплющується, втрачає міцність і рветься а самий невідповідний момент, коли на гачку велика риба.
Дробину не потрібно сильно стискати, якщо в її отвір поставити стопор-циліндрик з оболонки радіотехнічного дроти. Леска в циліндрик пропускається 2-3 рази і потім затягується.
Йдеш на риболовлю взаборку - бери з собою кілочок з двома-трьома цвяхами, убитими в його поверхнюю частина. На них можна покласти комель вудлища, повісити мішечок з насадкою або привадой і садок з рибою. Цвяхи не доведеться вбивати, якщо на кілочку будуть сучки. Їх треба обрізати на потрібну довжину.
- При лові риби з човна в закоряженных місцях або там, де на дні багато великих каменів, велику халепу доставляють "мертві" зачепи якоря, коли доводиться обрізати шнур і залишати якір на дні.
Уникнути цього допоможе невелике вдосконалення. Між лапами якоря з зовнішньої сторони приварюється сережка, а на кінці штока ставиться додаткове кільце діаметром 40-50 мм. До шнура на відстані півтора-дві довжини штока прикріплюється болт з 4 мм дроту. Кінець шнура закріплюється на серьге, а болт вводять в кільце.
- Опарыш - відмінна насадка для нехищной риби. Але його неможливо втримати в коробці, вибирається в самі малі отвори. Рекомендується зберігати опарышей в скляній банці з щільно закривається кришкою. У кришці уламком тонкої голки (зверху вниз) пробиваються дірочки для того, щоб в посуд надходив повітря. Задирки пробитих в кришці посуду отворів не пустять личинок "на волю".
Взимку опарыша немає, але його можна замінити штучним. Наріжте смужки білого поролону, товщиною в сірник, кожну з одного кінця перев’яжіть чорної ниткою, "вусики" обріжте. Заготовку занурте в білок курячого яйця і зваріть. Вийде личинка з чорною головкою, яку охоче бере плотва, підлящик, густера.
Перш ніж наживити насадку на гачок, видаліть з пальців рук запахи. Для цього треба мати з собою на риболовлю мішечок з насінням соняшнику або конопель, попередньо пропущеними через м'ясорубку. Протерши пальці в цьому порошку, ви знімете запахи, і клювання покращиться.
У таких рослин, як очерет, очерет, хвощ, лепеха, зростаючих здебільшого по краях водойм, немає листя в воді, і тому вони не збагачують її киснем. Вони поглинають з дна поживні речовини, відмираючи, утворюють неплодородний шар мулу. У багатьох рослин, особливо очерету, довгі придонні пагони, що сприяють сильному заростання дна водойм. До плаваючих водних рослин відносяться біла лілія, жовта кубушка. Зони, де багато таких рослин, є чудовими місцями для рибного лову, оскільки на листі цих рослин мешкає багато живих організмів. Можна назвати і інші плаваючі рослини: частуха, плаваючий рдест, ряска та ін. Цінні для рибальства такі підводні рослини, як турча, элодея (водна зараза), різновиди рдеста, роговик, плаваючий жовтець. Майже у всіх цих рослин квітки знаходяться на поверхні води. Підводні рослини створюють гарні можливості для нересту і виведення молоді. Восени рослини відмирають, швидко розкладаються і поступово перетворюються в мул.