Правильно підібрати вудку для відмінної рибалки–ось запорука успіху. Більшість недосвідчених рибалок акцентують увагу тільки на лісочку і гачки, забуваючи про саме вудлище - це неправильно. Адже від нього залежить багато в рибальстві.
Вибираючи вудку, зверніть увагу на її вага та товщину, а також на те, щоб вудка зручно лягала в руку. Розмах цінового діапазону досить великий, тому визначте для себе відразу, яку суму грошей вам не шкода витратити на свою рибальство.
Вудка - це один з таких предметів, на який не варто скупитися. Дешеві вудки виготовляються в Китаї, але поставляє такі вироби до нас посередник в США. Звідси і наклейки солідних фірм і лейби. Але повернемося до головного питання. Для початку потрібно визначитися, для якої риби ви набуваєте вудку.
Чотириметрове вудлище ідеально підійде для лову озерних карасів або плотви. Вага його становить близько семисот грам, і його не важко тримати в руці. А якщо встановити безинерционную котушку, швидкість закидання буде така ж, як і у п’ятиметрового вудилища. До речі, п'ятиметрова вудка з тонкою вершиною чудово підійде для річок з сильною течією.
Якщо ви вирішили виловити більшу рибину, то для таких цілей вам підійде жорстка, товста вудка - заважка, але зате міцна і не зламається в найвідповідальніший момент.
Кращим помічником у виборі гарною вудки стане, звичайно ж, фахівець. Але ніколи не ігноруйте свій внутрішній голос, в тому випадку, якщо вам щось не сподобалося. Він може допомогти зробити правильний вибір, тому що бувають недобросовісні продавці, для яких важливі винятково продажу.
Для початку, виберіть вподобану вудку, візьміть у руки. Перевірте якість виробу, матеріал. Вивчіть текстуру вудлища на предмет ушкоджень. При виявленні дефектів, знайте, що і структура вудки не однорідна, при великому навантаженні вона обов'язково розламається. Вибравши гарну вудку, ви проведете незабутні години, де-небудь на березі водойми, де вас не турбувати ніякі технічні негаразди. Тому так важливо підійти до цієї справи з усією відповідальністю і серйозністю.