Середа, 29.01.2025, 01:14
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Як тільки з водойм почне потихеньку сходити лід, можна вже починати готуватися до весняної риболовлі. Риболовля навесні і цікава тим, що вся риба починає активно переміщатися в пошуках корму, залишати місця своєї зимівлі, ось тут саме час і переходити на нові снасті.
 Проте варто враховувати, що ранньою весною   риба сама по собі дуже обережна, і ловити краще з-за укриттів, закидаючи ближче до старої водної рослинності або затоплених чагарників. Правда, різна риба у цей період веде себе по-різному, але це те, як раз і цікава весняна риболовля.

Плотва.

Однією з перших прокидається плотва. Ранньою весною її найкраще ловити, на глибинах від півтора метрів і більше. Її можна брати нахлистом на мушок, які імітують червоних черв'яків, бокоплавов і личинки ручейников. А коли вода досить прогріється, то риболовля добре проходить в затоках на мілководді. Вона там зазвичай збирається на нерест. Після нересту краще поміняти  наживку на великі типи симуляторів,  комарів і чорних жуків.

Краснопірка.

Краснопірка менш полохлива, ніж плотва, і з нею весняна риболовля буде набагато цікавіше. Шукати її потрібно в тих же місцях, що й плотву, правда, краснопірка охоче бере на муху. Ну, а якщо є бажання зловити великий екземпляр, то краще  всього ловити на невеликий стример. Наживка - хвіст або крило  різних кольорів. Розмір гачка не більше шостого номеру. Правда, ловити потрібно після того, як закінчиться нерест, і де-небудь під заростями очерету.

Лящ.

Лящ, звичайно ж, риба глибоководна. І якщо ловити його нахлистом, то вже тільки важкими мушками  свинцевими дробинками. Вони моментально тонуть і не дають зацепів. Можна спробувати ловити ляща і на дрібну суху мушку, використовуючи те, що лящ любить піднятися з глибини і перепробувати все, що перебуває в цей момент на поверхні. Тільки тут вже потрібно проявити неабияку спритність, адже ця розумна риба миттєво визначить  обманку і виплюне її. Така ловля риби дуже азартна, з підсічкою зволікати ніяк не можна.

Карась.

Карась ловиться приблизно в тих же місцях, що й плотва, і краснопірка. Зазвичай на тих же глибинах в товщі води. Навесні бере практично на всі з поправкою на погоду. Але якщо Вас цікавить не просто  риболовля навесні, то саме ця риба зможе влаштувати ціле шоу. Для цього потрібно піти на мілину, де вода добре проглядається, і після підгодовування, коли з'явиться сама риба, починати закидати нахлистом на маленьку суху мушку. Карась заковтує її відразу, як тільки та торкнеться води. Причому, все це буде добре видно. Задоволення  колосальне.

Окунь.

Окунь навесні добре ловиться. Але якщо хочете зловити великі екземпляри, то варто вибрати який небудь дрібну затоку річки або озера, де на мілководді зазвичай збирається багато малька після нересту. Чому-то більшість окунів віддають перевагу саме такі місця. Для лову окуня краще вибрати нестандартні мушки типу Appetize, а також будь-які блискучі  німфи з золотими або райдужними голівками. Стримери варто взяти малих або середніх розмірів, маддлеры будь-яких модифікацій. При цьому сама проводка при лові окуня здійснюється декількома ривками шнура, приблизно за двадцять - тридцять сантиметрів.

Головень.

Головень - це риба серйозна, сильна й доволі жорстка. І саме завдяки такій рибі весняна риболовля  стає цілую подією. Якщо Вас цікавить класичний спосіб лову головня навесні, то він, у загальному-те, мало чим відрізняється від риболовлі в літній час. Береться вудлище третього - четвертого класу і на маленьку суху мушку робляться точні кидки де на невеликому струмку. Правда, якщо почнуть попадатися екземпляри від кілограма і вище,  вудлище варто поміняти хоча б на шостий - сьомий клас. На самому початку весни головень добре бере на німфи з золотими або райдужними голівками, на імітації чорних веснянок з гачком шостого - восьмого номеру. А ось у самий розпал весни, коли жуки вже почнуть вилітати, місце швидко потопаючого підліска  краще застосувати плаваючий. При цьому до повідця варто прив'язати імітацію великого жука, чорного або коричневого. Такий приманкою найкраще ловити в прибережних зонах, спокійно сплавляючись за течією на човні.

Щука.

А яка риболовля навесні обходиться без щуки? Так, ніяка. Тим більше що у неї саме в цей час і починається  жор. Хоча в принципі, як і до нересту, так і після нього щука хватає буквально все, що потрапляє в поле зору і рухається. Так що спіймати її нахлистом не складе особливої праці. Краще всього ловити в дрібних добре прогріваються затоках. Щука навесні бере практично на всі види стримерів. Її  улюблені кольори мушок - помітні: жовтий, блакитний, яскраво-зелений, рожевий, помаранчевий. І головне пам'ятайте, чим більше буде стример, тим більше попадеться щука.
Погода
 
Форма входа