Тому вона або купується у "надійних" продавців, або готується за загальноприйнятою технології самостійно.
Складність з цієї насадкою може виникнути у випадку несподіваного і непідготовленого виїзду на риболовлю.
Коли магазини не працюють, а часу, щоб приготувати мастирку, немає. звичайно, можна придбати в магазині мастирку, має тривалий термін зберігання, яка продається в спеціальній герметичній упаковці, щоб вона завжди була у рибацькому рюкзаку. Однак такі мастирки "попадаються "далеко не у всіх магазинах, а той чи інший консервант, присутній у ній, іноді здатний відбити у риби бажання клювання геть.
Для того, щоб раптовий виїзд на риболовлі не привів вас до розчарування, "класичну" мастирку необхідно заготовити заздалегідь і тримати, як говориться, завжди під рукою. Є кілька різних способів. До найпростішого можна віднести наступний: купуєте або готуєте "класичну" мастирку заздалегідь, нарізати "часточками", розфасовуєте в пакетики, що мають "липучки" і кладете в морозилку. Таким способом мастирку можна зберігати нескінченно довго. Звичайно, якщо холодильник не буде "розморожувати". Я таким сбособом зберігаю мастирку раз зробив багато і все, не потрібно потім думати де взяти мастирку чи готувати на скору руку.
Вважається, що приготовлена таким способом, мастирка цілком придатна для рибного лову, але володіє одним недоліком - не так ароматна, як свіжоприготовлена. Тому в "морозилках" деяких рибалок лежить не готова мастирка, а її "напівфабрикат". Тобто розкладений по стаканчиках, розварений до стану пюре, горох. Горохове пюре перед виїздом на рибну ловлю "дозаправляється" манкою, після чого готується за стандартним рецептом до потрібної кондиції. Таким способом отримана насадка за смаковими якостями і запаху повністю відповідає мастиркі, яку приготували класичним способом. Для приготування досить 15-ти хвилин.
До того ж не обов'язково контролювати "недоторканність" морозильної камери. Щоб не заморожувати, можна зробити наступне. Свіжо приготовану мастирку розкочуєте в "млинці" і сушите або в духовці, або під сонцем. Після чого перемелюєте в кавомолці. Отриману "борошно" засипаєте в банку, щільно закрийте кришкою і поставити в рибальський рюкзак. На березі водойми така мастирка розводиться водою до необхідної кондиції. Її недоліком є також відсутність інтенсивного запаху. Але все ж, в екстремальних ситуаціях - виручить.
"Суха" мастирка також незамінна при виїзді на риболовлю на 2-3 дня і більше. Так як приготовлена мастирка може бути використана тільки протягом доби, не більше. Особливо в спеку.
У будь-якому випадку, мастирка в обов'язковому порядку повинна бути на рибалці, як у рибака-професіонала, так і у початківця рибалки.