П`ятниця, 29.03.2024, 04:57
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Категории раздела
 
Головна » Статті » Риболовні статьї

Наживки
Як відомо, для хорошої рибалки необхідна якісна наживка. З давніх часів традиційної наживкою, підходящою для лову більшості видів риб, вважалися черв'яки і личинки комара. Вони і сьогодні використовуються багатьма рибалками. Однак це лише мала частка того, що можна застосувати для лову риби. Розглянемо найпоширеніші види наживки.

Черв'як

Хробаки, які живуть у вологому грунті городів, садів, перегнившим гною, є найпопулярнішою наживкою. Найбільш цінним вважається дрібний гнойовий черв'як. Він має червоно-жовтий колір, тонкі м'язові кільця і живе в перепрівшім гної. Хробак-гнойовик довго зберігається в ящику з опалим листям і перегноєм.

Великий черв'як - дощовий. Колір - блакитно-коричневий або блакитно-сірий. Дощової черв'як міцний, але при цьому млявий. Ще більший черв'як - виползок. Довжина його досягає 20 сантиметрів.

На жаль, черв'як дуже швидко гине у воді. Тому його краще копати за день або два до риболовлі, і зберігати у вологому моху у дерев'яному ящику.

Мотиль

Другим за популярністю видом наживи можна сміливо вважати личинку комара-дергуна. Особливо активно використовується при зимової риболовлі. Мотиль мешкає в мулистому ґрунті слабопроточних або непротічних водойм. Добувають личинку комара шляхом вилучення мулу з дна черпаком.

Зберегти мотиля можна у вологих мішечках з щільної тканини, які необхідно скласти в пластикову коробку з прорізами для вентиляції. Підгодовувати мотиля можна чаєм або кавою. Перед риболовлею мотиля бажано підсушити, виклавши на щільний аркуш паперу.

Личинка ручейника

Одна з кращих наживок для лову риби з сімейства коропових. Цей білий черв'ячок у власній оболонці, як видно з назви, в основному в струмках. Іноді личинка ручейника зустрічається в мілководді озер, заплавах річок. Для зберігання цієї наживки необхідна прохолодна вологе середовище.

Опариш

Опариш, або личинка синьої м'ясної мухи, - прекрасна насадка для лову впроводку. Головним недоліком є те, що опариш дуже швидко вмирає у воді. Основний плюс - риба ніколи не зможе зняти його з гачка. Для вирощування опариша в домашніх умовах необхідно покласти в жерстяну банку залишки яйця, риби або м'яса; вставити цю банку в іншу більшого розміру з тирсою на дні. У нижній частині малої банки потрібно зробити невеликий отвір. Гнійні мухи налітають дуже швидко і відкладають личинки на дні великої банки, де їх і збирають.

Хрущ

Ловля на хрущів починається з моменту, як тільки розпускаються листя на березах і осинах. Самого жука зловити можна або рано вранці або пізно ввечері марлевим сачком біля дерев. Тримати до риболовлі бажано в жерстяній банці, поклавши в неї листя дерев на яких він сидів.

Коник

Дуже поширена насадка при риболовлі на річці. Найчастіше використовують коричневого коника, проте зловити рибу можна на всі невеликі види. Зустріти комаху можна в полі, на галявині, в городі в гарну погоду. Зберігати бажано в скляній банці з травою, накритого шматочком марлі.

Тісто

Чудова насадка для лову риби сімейства коропових. Роблять тісто з звичайного білого борошна. Консистенція повинна бути такою, щоб його можна було легко видавити з тюбика від зубної пасти чи зі шприца, куди тісто поміщають, щоб воно не висохло.

М'якуш хліба

Також застосовується для лову коропа. Щоб отримати гарну наживу, бажано використовувати черствий хліб, який необхідно змочити водою і пропустити через м’ясорубку, додати сирий яєчний жовток і трохи вати.

Крім перерахованих видів деякі рибалки як наживка використовують горох, дрібну картопля, вівсяні пластівці, пшоняну кашу і навіть вишню. Вибір наживки залежить від багатьох чинників: час року, місцевість, використовувані снасті, риба і так далі. Бажаємо гарного улову!
  
Категорія: Риболовні статьї | Додав: Midav (02.05.2012)
Переглядів: 2873 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Погода
 
Форма входа