Субота, 20.04.2024, 15:40
   Енциклопедія рибалки 
Меню Сайта
 
Категории раздела
 
Головна » Статті » Риболовні статьї

Накриваєм стіл на риболовлі
Трапеза біля багаття на березі після спекотного (або навпаки прохолодного!) рибальського дня - це і пікантна розвага, та і театральне дійство, і, звичайно ж, казкове свято. Рецепти рибних страв, що на швидку руку приготовані на березі, прості і такими, проте самі страви надзвичайно апетитні та смачні. Ще б пак! Адже вони складаються виключно з тільки що спійманої риби, з трофеїв, здобутих самими споживачами. Звичайна трапеза на природі для рибалки і його друзів завжди подія, завжди свято. 

БЕРЕГОВА ВУХА

Дев'ять з десяти рибалок, які люблять проводити вечори і ночі на річковому березі, назвуть рибну юшку головним і найбільш популярною стравою рибальськї трапези на природі. Кожен рибак сам собі кухар. А як відомо, кожен кулінар творець, своєрідний родоначальник своєї головної улюбленої страви. Я, наприклад, спочатку варю (і досить довго, особливо, коли улов невеликий) голови, хвости, іноді навіть луску всієї риби. По-тому бульйон проціджую. І закладаю цибулю, картоплю, крупу (віддаю перевагу-тельнее пшоно, але можна і перловку, і рис). Після того, як ці компоненти хвилин десять поварятся кладу порізані на шматки тушки. Як правило, досвідчені рибалки не викидають, додаючи в юшку також ікру, молочко, пе-чень. Юшкою з "блискітками" називають рибалки юшку, в яку берегової ку-лінар не полінується додати плавальні бульбашки і стрічки жиру, зняті з нутрощів. Ось і вся кулінарна мудрість. Є, правда, безліч ритуалів. Деякі рибалки перед першим тостом за хвости і лусочки не забудуть плеснути чарку у вже готове рибне вариво. Для когось це своєрідний почин веселої трапези, однак рибальські кулінарні доки стверджують, що така уха і в спеку довго не зіпсується. Можливо, в старовину цим жестом рибалки хотіли задобрити водяного, у якого "поцупили" його законну рибину.

СМАЖЕНА РИБА

У запасливого рибака завжди знайдеться сковорода, на якій можна підсмажити рибу. Для смаження риби зазвичай ріжуть на шматки, обвалюють в борошні (її можна змішати з сіллю) і кладуть в сильно розігріте або навіть прожарену рослинну олію. А щоб риба під час смаження не розвалилася, її попередньо теж присипають сіллю і так витримують хоча б п'ятнадцять хвилин, після цього обсушивают серветкою. Дрібні кісточки не будуть відчуватися в рибі, якщо з обох сторін тушки зробити  надрізи. Сковороду на слабкому костровому вогні весь час потрібно повертати.

ЯК ЗАПЕКТИ РИБУ?

Мабуть, це найпростіший спосіб приготування риби в похідних умовах. Запекти рибу може кожен знати для цього потрібно зовсім небагато. Можна пекти рибу прямо у землі. Очищену і випатрану рибу натирают сіллю, змазують жирами, які є під рукою. Всередину кладуть жир, знятий з міхура і боків риби. Потім виривають невелику ямку, закопують у неї рибу так, щоб шар землі був не більше трьох пальців. Землю втоптують і на цьому міс-ті розпалюють багаття. Десь через годину риба буде готова. Рибні тушки також можемо шпигувати салом, цибулею, зеленню.

Дуже смачна риба, запечена в глині. Рибу натирають сіллю, обмазують маслом, загортають у листя клена, кропиви, берези, чорної смородини, потім змочують в рослинній олії, обкладають глиною й кладуть у гарячу золу. Коли глина починає тріскатися, риба готова. Нерідко рибу запікають у глині без листя - в цьому випадку її готують з лускою, яка знімається разом з глиною.

РИБНИЙ ШАШЛИК

На риболовлі можна з виловленої риби дуже швидко приготувати шашлик. Робиться це простіше простого. Шматки риби (по 40-50 г) солять, обсипають перцем, нанизують на палички і обсмажують над розпеченими уголем. Повертаючи шампури, слід змащувати шматки вершковим маслом. Готову рибу обсипають цибулею і зеленню. Можна нанизати на палички невеликі риби ціляком. Палички встромляють у землю навколо багаття  і повертають до вогню то однією, то іншої стороною.

"ЛЕДАЧИЙ" САЛАТ

Прямо на березі зі свіжої риби на швидку руку готується відмінний апетитний салат, від якого, я впевнений, не відмовляться і ресторанні гурмани. Єгер, з яким я познайомився під час чергової "рибної" поїздки на Азовське море, назвав це блюдо "ледачим". Ймовірно, за швидкості і невибагливості приготування. Філе судака (можна, напевно, використовувати і іншу рибу) ріжеться на дрібні шматочки. Їх солять, збризкують оцетом, додають дрібно порізану цибулю. Через п'ять-десять хвилин салат обертається в апетитну закуску.



Категорія: Риболовні статьї | Додав: Midav (16.04.2012)
Переглядів: 3176 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Погода
 
Форма входа